logo

29 Mart 2019

Türkiye’ye örnek bir çalışma “Yeşilay Sokağı”

51-Türkiye'ye örnek bir çalışma ' Yeşilay Sokağı'5 51-Türkiye'ye örnek bir çalışma ' Yeşilay Sokağı'1Çağımızın en büyük tehlikelerinden biri olan bağımlılık konusunda da önemli bir sosyal sorumluluğu yerine getirmek amacıyla harekete geçen Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencileri farkındalık oluşturma ve okulda kalıcı bir eser meydana getirmek maksadıyla Türkiye Yeşilay Cemiyeti Niğde Şubesi ile birlikte okulun bir bölümünü “Yeşilay Sokağı” olarak düzenledi.

Okulu ziyaret ederek Yeşilay Sokağı´nı yerinde inceleyen İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, proje hakkında Okul Müdürü Abdullah Taşpınar´dan bilgi alarak emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

Proje hakkında konuşan Okul Müdürü Abdullah Taşpınar bu projeyi hayata geçirmedeki amaçlarının bağımlı olan ya da bu eğilimde olan bir kardeşimizin gönlüne girebilmek, onu bu eğilim ve alışkanlıklardan kurtarabilmek, sağlıklı nesil ve sağlıklı gelecek yetiştirme adına bir farkındalık oluşturabilmeye katkı sunmak olduğunu bildirdi. Öğrenciler arasında “bağımlılık” konulu görsel eserlerden oluşan bir yarışma düzenlediklerini, ilk üç dereceye giren öğrencileri ödüllendirdiklerini ifade eden Taşpınar yarışmaya katılan bütün eserleri ise çerçeveleterek oluşturulan Yeşilay sokağında kalıcı olarak sergilediklerini ifade etti. Bu projenin tüm Türkiye’ye örnek bir çalışma olduğunu da ifade etti.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?