logo

11 Mart 2019

Yabancı Öğrenciler Niğdeli Firma Temsilcileri İle Buluştu

Yabancı Öğrenciler Niğdeli Firma Temsilcileri İle Buluştu 1 Yabancı Öğrenciler Niğdeli Firma Temsilcileri İle Buluştu 2nAhiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) tarafından 2019 yılında TR71 Bölgesi’nde (Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Niğde) başlatılan ve AHİKA Yatırım Destek Ofisleri tarafından uygulanan proje kapsamında yabancı uyruklu 50 öğrenci dış ticaret konusunda eğitimlere katıldı ve ihracat konusunda bilgilendirildi.
Son olarak; 07.03.2019 tarihinde Bölgenin ihracat kapasitesinin artırılması hedefine yönelik olarak Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nde uluslararası yabancı öğrenci statüsünde öğrenim gören öğrenciler firma temsilcileri ile bir araya getirildi. Niğde Vali Yardımcısı Cevat Uyanık başkanlığındaki toplantı AHİKA Genel Sekreter Vekili Bekir Varol ve Sanayi Teknoloji İl Müdürü Metin Bitim’in katılımıyla gerçekleştirildi.
Projenin 2019 yılındaki faaliyetlerinde ise; öğrenci–firma eşleştirmeleri, firma staj programlarının planlanması ve öğrencilerin ülkeleri ile ticari faaliyetlerde köprü oluşturulması hedefleniyor.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?