logo

08 Mart 2019

İHALE İLANI

T.C.

BOR

İCRA DAİRESİ

2018/370 ESAS

 

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri       : Niğde İli, Bor İlçesi, Kızılyer Mah., 1385 Ada, 1 Parsel, F2B Blok, Zemin Kat, 1 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmaz; 2 + 1, mutfak, banyo, wc- lavabo ve antrelidir. Duvarları sıvalı, boyalı, salon ve odaların zeminleri şap betondur. Mutfak ve antre zeminleri seramik döşemelidir. Banyo zemini ve duvarları tavana kadra seramik kaplı olup, duşa kabin ve kavaboludur. Wc- Lavabo asma tavanlı olup, zeminleri ile duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Mutfak tezgahı suni mermer olup, tazgah alt ve üst dolapları ahşaptır. Kapıları boyalı, PVC pencereleri ısı camlıdır. Daire girişi çelik kapılı, elektrik ve suyu mevcut, biriysel doğal gazlı kaloriferli daire olup, doğuya ve batıya 2 yöne cephelidir. 3. sınıf B grubu yapı olup, mesken olarak kullanılmaktadır. Mesken ilçe merkezinde olup, Toki evlerini oluşturan sitededir. Toki Anadolu Öğretmen Lisesine, Camiye, alışveriş çarşısına, kapalı halı spor salonuna, 300,00- 600,00 m. uzaklıktadır.

Adresi  : Niğde İli, Bor İlçesi, Kızılyer Mah., 1385 Ada, 1 Parsel, F2B Blok, Zemin                Kat, 1 Nolu Bağımsız Bölüm

Yüzölçümü     : 19.434,31 m2, Brüt Daire Alanı 81,50 m2′ dir

Arsa Payı         : 1/112

İmar Durumu  : İnşaat Tarzı İmar Planında Toplu Konut Alanı İçerisinde Yer Almaktadır.

Kıymeti           : 100.000,00 TL

KDV Oranı      : %1

Kaydındaki Şerhler     : Mevcut Tapu Kaydı Gibidir

  1. Satış Günü : 24/04/2019 günü 14:30 – 14:35 arası
  2. Satış Günü : 23/05/2019 günü 14:30 – 14:35 arası

Satış Yeri         : BOR İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

———————————————————————————————————————–

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/370 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/03/2019

 

 

    İlker KAZAN

İcra Müdür Yardımcısı

144421

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?