logo

02 Ocak 2019

Sıfır Atık Projesi Çalışmaları Devam Ediyor

sifir-atik--8230-20181226115035 sifir-atik--8230-20181226114951_840_504Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ülkemizde ve ilimizde başlatılan “Sıfır Atık Projesi” kapsamında çalışmaların daha verimli hale gelmesi adına Vali Yardımcısı Erkem Aylanç’ın başkanlığında ilimizdeki Kamu Kurum – Kuruluşlarının Müdürleri ve temsilcileriyle Sıfır Atık Projesi bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıda konuşan Vali Yardımcısı Ekrem Aylanç; “Yerel yönetimlerimiz, kamu kurum ve kuruluşlarımız kendi yetki alanları çerçevesinde projenin uygulanması konusunda çalışmalarını başlatmış bulunmaktadır. Bugünkü toplantımızda da hal hazırda devam eden projemize ilave etmemiz gereken ve projenin gelişmesi konusunda neler yapılabileceğini değerlendirdik” şeklinde konuştu.

Vali Yardımcısı Aylanç; “Bütün kurumlarımızın işbirliği ve halkımızı da işin içerisine katarak atık meselesinin üstesinden gelmemiz lazım. Bu konudaki çaba ve çalışmalar zaman içerisinde yaygınlaşacak ve gelişecektir. Fakat bu süreç devam ederken bizim de yaptığımız çalışmaları titizlikle takip etmemiz ve bu çalışmalara ek olarak ne tür uygulamalar hayata geçirebiliriz bunu düşünmemiz gerekir. Çünkü bu konu sadece kamu kurumlarını ilgilendiren bir konu değil. Çevre hepimizi ilgilendiren ortak bir alandır. Atık toplama, ayrıştırma ve dönüştürme süreci bu projede öngörülmüş durumda. Bütün kamu kurumları çöplerin ayrıştırılarak toplanması için gerekli kutu ve benzeri hazırlıkları yapacak, sivil toplum kuruluşları ve halkımızın da bu sürece katılmasıyla inşallah hedeflediğimiz sonuca ulaşacağız.” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?