logo

01 Ocak 2019

GAZETECİ İSMET ÜNVER İL GENEL MECLİSİNE TALİP

ismet ünverNiğde’de gazetecilik mesleğine farklı bir açılım getiren, kendine has üslubu ile mesleğindeki örnek çalışmalarıyla adından söz ettiren Gazeteci İsmet Ünver, mesleki deneyim ve tecrübelerini yerelde ve geneldeki bürokrasi gücünü birleştirerek Niğde’ye daha kalıcı hizmetler vermek için İl Genel Meclisi Üyeliğine talip olacak.

Tanısın tanımasın tüm dara düşen vatandaşlara yardım etmesiyle tanınan, Niğde’ye yapılan birçok yatırımda da yaptığı haberler ve şahsi girişimleriyle imzası bulunan İsmet Ünver, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nin kurulmasında da önemli rol oynadı.

Yeni yasayla İl Genel Meclisinin yetkilerinin genişletildiğini anlatan Gazeteci İsmet Ünver , il genel meclisinde görev alacak kişilerin belirli bir birikimi ve tecrübeye sahip olması gerektiğini söyledi. Özellikle Bor ilçesinde kırsal alanların çok önemli çok önemli hizmetlere ihtiyaç duyduğunu ifade eden İsmet Ünver “Mesleğim gereği, Niğde’nin ve Bor’un tüm köy ve kasabalarını adım adım gezdim. Her yerleşim birimimizin kendine has sorunları var. Bu sorunlar İl Genel Meclisinde gündeme getirilerek çözülmesi gerekiyor. Ben de bu göreve talip olacağım dedi. İl Genel Meclisi üyeliğine seçildiğimde, görevimi layıkıyla yerine getirmek için gece gündüz demeden çalışacağım. Köy ve kasabalarda kahve köşelerinde iş ve iş bekleyenlere istihdam yaratacağız. Çare arayanlara çare olacağız. Bu bizim kaderimiz diyerek oturanları, oturtmayacağız, onlara iş aş imkanı sunacağız. Su akar köylü bakar ifadesini tamamen ortadan kaldıracağız, boşa akıp giden su bir damla olsa bile onu ekonomide değerlendireceğiz.”dedi.

Niğde Gazeteciler Cemiyeti Üyesi, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Üst Kurul Dalegesi de olan Ünver, Niğde Şehit Aileleri Derneği Kurucu başkanlık üyeliği de yaptı. Şu an için 51 Haber Gazetesi sahibi olan Ünver, Bor’da Sabah Gazetesi’nin de yöneticiliğini yapıyor. Sarı basın kartı sahibi Ünver, emekli ve iki çocuk babasıdır. Meslek hayatında 27.yılın gururunu yaşıyor.

acısıyla tatlısıyla geride bıraktığımız 2018 yılının son gününde burukluğu yaşarken 2019 yılının ülkemize Niğde’mize hayırlar getirmesini yüce Allah’tan temenni eder saygılar sunarım.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?