logo

18 Aralık 2018

Niğde’de ilk defa beyin tümörü ameliyatı yapıldı

Niğde'de ilk defa beyin tümörü ameliyatı yapıldı 2 Niğde'de ilk defa beyin tümörü ameliyatı yapıldı 1 Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi’nde ilk defa gerçekleşen beyin tümörü ameliyatı başarıyla gerçekleştirildi.

76 yaşındaki Durmuş İlhan İsimli hastanın ameliyatı Ömer Halisdemir Üniversitesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Kliniğinden Op. Dr. Usame Rakip, Dr Engin Elmacı ve Dr. Hüseyin Yakar tarafından gerçekleştirildi.

Hastamız Hastanemize baş ağrısı ve başında ağırlık hissi, kusma ve bulantı şikâyetiyle polikliniğimize başvurdu. Yapılan tetkiklerden sonra hastamızda beyin Tümer’i tespit edildi ve hastamızın ameliyatını Hastanemizde yapmaya karar verdiklerini İfade eden Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi  Beyin ve Sinir Cerrahisi Op. Dr. Usame Rakip ”Eğitim ve araştırma hastanesi olarak tıbbi malzeme ve cihazlarla imkânlarımızı her geçen gün geliştiriyoruz. Ameliyatla tümör bütün olarak çıkarıldı. Ameliyat sonrası hastada herhangi bir defisit gelişmedi ve serviste yürüyebilir durumda yatmaktadır. İlimizde ilk defa yapılan beyin tümörü ameliyatının artık hastanemizde başarılı bir şekilde yapılmış olup, önümüzdeki günlerde taburcu edeceğiz ‘dedi

Niğde Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Kliniğinden Op. Dr. Engin Elmacı ‘hastamız ve bizim için çok önemli olan hasta ameliyata nasıl girdiyse aynı şekilde hiçbir olumsuzluk yaşanmadan Ameliyattan çıkması idi, hastane olarak her gün imkânlarımız artmaktadır ve buna benzer ameliyatları başarılı bir şekilde yapmanın insanları sağlığına kavuşturmanın mutluluğunu yaşamaktayız ‘dedi

Niğde Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğretim Üyesi Bilal Günaydın “  hastanemizin tüm tesislerimizde hastalarımıza en iyi sağlık hizmeti vermek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanemizde Beyin ve Sinir Cerrahisi Kliniğinde başarılı bir şekilde gerçekleşen beyin tümörü ameliyatından dolayı tebrik ediyorum. İlimizde ilk defa yapılan bu tür ameliyatlarla birlikte hastalarımızın başka sağlık kurumlarına gitmeden tedavilerini hastanelerimizde gerçekleştirilecekler. Bu ve bunun gibi zor vakaların artık kalıcı şekilde tesisimizde yapılması Niğde için büyük şans” diye konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?