logo

18 Aralık 2018

Niğde İŞKUR’da TYP yoğunluğu

işkurToplum yararına Programı (TYP) kapsamında birçok kuruma yerleştirilecek 500 kişilik kontenjana girmeye çalışan vatandaşlar, başvuru yapmak için uzun kuyruklar oluşturdu.

Niğde genelinde belediye, kamu kurum ve kuruluşlarında 6 ay süreliğine istihdam edilmek üzere 500 kişinin alınacağı TYP programı için, iş arayan vatandaşlar İŞKUR binası içerisinde ve dışarısında uzun kuyruklar oluşturdu.

17 Aralık Pazartesi günü başlayan başvurularda iş arayan yüzlerce vatandaş İŞKUR binasına akın etti. Başvuruların 21 Aralık Cuma günü bitecek olan iş başvurusunun ilk günüde aşırı yoğunluk yaşanması nedeniyle İŞKUR önünde aşırı yoğunluk yaşanıyor. TYP için müracaatın ilk gününde müracaat sayısın 1000’e yaklaştığı ve müracaatlar devam ederken müracaat sayısının artması bekleniyor.
Yoğunluk nedeniyle zaman zaman zor anlar yaşayan vatandaşlar, “İş bulabilmek için buraya kadar geldik. Başvurumuzu yapacağız ama 500 kişi alacaklarmış. Söylediklerine göre başvurular şimdiden 2 bini bulmuş. Umudumuz çok yok ama bekliyoruz” dediler.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?