logo

12 Aralık 2018

Üniversitede “Mevlid-i Nebi” Programı Düzenlendi

Üniversitede “Mevlid-i NebiNiğde Ömer Halisdemir Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi, Peygamberimiz Hz. Muhammed’i (S.A.V.) anmak için “Mevlid-i Nebi” programı düzenledi.

Şehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezinde, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından başlayan program, Rektör Prof. Dr. Muhsin Kar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlyas Gökhan, Fakülte Dekanları ile Yüksekokul Müdürleri, akademik ve idari personel yanı sıra çok sayıda öğrenci ve davetlinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Programın açılış konuşması İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Seyit Avcı tarafından yapıldı. Konuşmasında İslami İlimler Fakültesinin öğrencilere güzel bir eğitim ortamı sunduğunu anlatan Prof. Dr. Seyit Avcı, dürüstlük, ahlak, edep ve insani değerlere saygı duymanın önemine değindi.

Kardeşlik havası içinde yaşamanın insanların ortak bir değeri olduğunu aktaran Prof. Dr. Seyit Avcı, “İnsanlar birbirleri ile güzel ilişki kurabilmelidir. Mevlid-i Nebi Hz. Muhammed’in doğuşu demektir. Efendimizin doğuşu ile dünya yeni bir çehreye kavuşmuştur” ifadelerini kullandı.

İslam’ın hayatı anlamlandıran, hedef koyan ve her şeyin güzel yapılmasını öğütleyen bir din olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Seyit Avcı, Hz. Muhammed hakkında bazı bilgiler de paylaşarak “Hz. Peygamberi okumak demek güzelce yaşamak demektir. Efendimizi hatırlamak demek vefa demektir. Efendimizi konuşmak demek saygı demektir. Efendimizden bahsetmek demek insanlara fedakâr olmak demektir” değerlendirmesinde bulundu.

Kuran-ı Kerim tilaveti ve şiirlerin yer aldığı etkinlikte ayrıca, üniversitemiz Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı icrasında gerçekleştirilen semazen gösterisi katılımcıların büyük beğenisini topladı.

Grup İstikamet tarafından hazırlanan müzik dinletisinin de yer aldığı etkinlik sonunda, katkılarından dolayı emeği geçenlere teşekkür belgesi takdim edildi.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?