logo

12 Aralık 2018

Meslekte 28. Gurur Yılı Nice Yıllara

 

İSMET ÜNVER 2014 1Sevgili okuyucularımız meslek hayatımın 28. gurur gününü sizlerle birlikte yaşamaktan son derece mutluyum. Siz değerli okuyucularımıza 28 yıldan beri bıkmadan usanmadan haber yayını yaparak gazetecilik alanında ayakta kalabildiğimiz için sizlere sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Evet sevgili okuyucularımız yazmak kadar toplumun önüne bir şeyler koymak kadar zor bir iş yok biz zor olanı gazeteciliği seçmişiz çünkü gazeteci ilkelerine bağlı olmak dürüst olmak Sezer’in hakkını Sezer’e vermek.

Gazeteciler genelde duygusal olurlar. Ben de biraz duygusalımdır. Hiç kimseye bugüne kadar ödün vermedik vermeyi de düşünmedik.

Dile kolay tam 28 yıldan beri aynı şevk aynı heyecanla 2019 Yılının ülkemize Niğde’mize hayırlar getirmesi dileğiyle saygılar sunuyorum.

Tarih 12 Aralık 1990, bundan tam 28 yıl önce böyle bir soğuk günde 51 Haber Gazetesi  doğdu dile kolay. Bu doğuş ile birlikte Niğde  basını gücüne bir güç daha kattı.     Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni İsmet Ünver  28. Yaş günümüz münasebetiyle yaptığı açıklamada “bugün 26 yılı geride bırakarak 27. Yıla Merhaba dedik. Gazetemiz 51Haber’in ilk sayısını hazırlarken kaleme aldığım başyazıyı yazarken yazının başlığını da “Mutluyum, Mesudum” diye yazarken heyecandan havalara uçar gibiydim hey gidi günler hey, daha dün gibi, aynı heyecan ve aynı şevkle siz değerli hemşerilerime gazeteyi sunmak bahtiyarlığımı duymaktayım.     Doğuşumuzdan hoşnut olanlar oldu, olmayanlar oldu. Tereddütle yaklaşanlar olduğu gibi sevgi ile bağrına basanlar da oldu. Hoşnut olanlar, sevgiyle bağırlarına basanlar yanılmadılar, hoşnut olmayanlar, tereddütle yaklaşanlar ise, yanıldıklarını kısa zamanda anladılar “dedi.

Çünkü yayın hayatında basın ahlak, ilke ve yasalarına bağlı kalarak, tamamen Ülkemizin ve ilçemizin menfaatlerini koruyan, yücelten, haklarını savunan yayın çizgisiyle kısa sürede halkımızın takdirini kazanmaya başladık.   Haberlerimizde tamamen gerçekçiliğe, objektifliğe özen ve dikkat gösterdik. Dayanıksız, mesnetsiz, aslı astarı olmayan uydurma, gazetecilik diliyle asparagas hiçbir habere ve yazıya sayfalarımızda yer vermedik. Kişilerin, kurum ve kuruluşların mahremiyetlerine girmedik. Tamamen dürüst, objektif, doğrulardan yana habercilik yapmaya çalıştık. Daima doğruların, doğrunun yanında, yanlışların, yanlış yapanların karşısında olduk. Ömrümüz yettiği sürece de olmaya devam edeceğiz.   Tarafsız kalmadık, kalamazdık. Çünkü biz, ülkemizi çok seviyoruz, ilimizi  çok seviyoruz. Taraf olduysak ülkemizin menfaatlerinden, birlik ve bütünlüğünden yana, ilimizin  sosyal, kültürel ve ekonomik kalkınmasından yana taraf olduk. Bu konuda taraf olmayı da sürdüreceğiz. Başka Türkiye olmadığı gibi başka Niğde’de  yok. Bu ülkede yaşayan, bu topraklarda doyan, bu ülkeyi ve topraklarını seven, dini bütün, Türklüğü bütün, niyeti düzgün hiçbir insanın bizim gibi düşünmekten başka düşüncesinin ve emelinin olabileceğini düşünmüyor ve aklımızın ucundan dahi geçirmiyoruz.   Aklımız doğru, fikrimiz doğru, yolumuz doğru. O zaman bu yolda yılmadan, bıkmadan, usanmadan, eğilmeden dimdik yürüyeceğiz. Kimse bizi bu yoldan alıkoyamayacak.   Bundan kimsenin ama hiç kimsenin şüphesi olmasın. Sevgili hemşerilerim koskoca bir yılın daha son günlerine yaklaştığımız şu günleri geride bırakırken yaklaşmakta olan 2019 yılı ülkemize, Niğde’mize hayırlar getirmesini diler, saygılar sunarım.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?