logo

10 Aralık 2018

Vali Yılmaz Şimşek’in 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı

nigde-valisi-yilmaz-simsek-cesaretimizi-10860257_oNiğde Valisi Yılmaz Şimşek, “10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü” dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vali Şimşek yayımladığı mesajda, “10 Aralık 1948 yılında İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nca kabul edilmesiyle bugün Dünya İnsan Hakları Günü olarak kutlanmaya başlamıştır.

İnsan  hakları, bireylerin doğuştan sahip oldukları temel hak ve özgürlüklerin bütünü olup, Ülkemizin de ilk onaylayan devletlerden biri olduğu İnsan Hakları Evrensel Beyannamesiyle Uluslararası birçok temel hak ve hürriyetin temeli oluşturulmuş, dünya devletleri tarafından ortak değerler olarak kabul edilmiş, tüm insanların dil, din, ırk, cinsiyet farkı gözetmeksizin eşit, özgür ve onurlu yaşama hakkına sahip olmaları teminat altına alınmıştır.

Devletimiz, gerçekleştirmiş olduğu reformlarla temel hak ve özgürlüklerden tüm toplumun  eşit şekilde yararlanması noktasında çok önemli mesafe kaydetmiş, insanı yaşat ki devlet yaşasın düsturundan hareketle Vatandaşlarımızın bu haklarını en geniş biçimde kullanabilmeleri ve insan onuruna yakışır bir şekilde daha iyi hayat standartına ulaşmaları için her alanda çalışmalarına aralıksız devam etmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm Vatandaşlarımızın “10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü” kutluyor sevgi ve saygılar sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?