logo

07 Kasım 2018

Değirmencioğlu, anne adaylarına normal doğum çağrısı

DeğirmencioğluNiğde İl Sağlık Müdürlüğü Dr. Ertan Değirmencioğlu, normal doğumla dünyaya gelen bebeğin daha başarılı olduğunu belirtti. Değirmencioğlu, anne adaylarına, “Meyveyi dalından olgunlaşmadan koparmayın, normal doğum yapın” çağrısında da bulundu.

Normal doğumla dünyaya gelen bebeklerin sezaryen doğuma oranla, gelecek yaşamlarında daha mücadeleci ve daha başarılı olduğunu kaydeden Dr. Değirmencioğlu,  anne adaylarına normal doğum çağrısı yaptı.

Dr. Değirmencioğlu, “Sezaryen, bebeğin gelişim sürecini, bağırsakları ve bağışıklık sistemini olumsuz etkiliyor. Sezaryende doğan bebeklerde alerji daha fazla görülüyor ve normal doğum, bebeğin daha sağlıklı doğmasına ve yaşamında daha sağlıklı olmasını sağlıyor. Normal doğumda doğum sırasında salgılanan akciğer gelişimi için çok önemli olan sürfakton hormonu normal doğum yapan bebeklerin akciğer rahatsızlıklarına daha az yakalanmasını sağlıyor. Normal doğumla dünyaya gelen bebek, daha mücadeleci ve daha başarılı oluyor. Buradan anne adaylarına çağrıda bulunuyorum; meyveyi dalından olgunlaşmadan koparmayın, normal doğum yapın” diye konuştu.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?