logo

07 Kasım 2018

Ambulans şoförlerine uygulamalı eğitim

Ambulans şoförlerine eğitimNiğde İl Sağlık Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü modül eğitimleri kapsamında Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarında sürücü olarak görev yapan personelin bilgi ve becerilerinin artırılması, ambulans çalışanlarının güvenliğinin sağlanması ve kazalarının önlenmesi amacıyla ‘Ambulans Güvenli sürüş eğitimleri’ gerçekleştirildi.

Yıkılan Eski devlet Hastanesinin bulunduğu alanda  verilen eğitimde   şoförler dubalarla oluşturulan etaplarda, ambulansı kullanıp, hız kontrolü, geri manevra, geri geri park etme, olay yerine yaklaşma gibi pratik uygulamalar yapıyorlar. Eğitmenler eşliğinde şoförlerin hataları belirlenerek iyileştirmeler yapıldı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Ertan Değirmencioğlu, “İl Sağlık Müdürümüz yaptığı açıklamada buradaki amacımız hasta ve çalışan güvenliği açısından ambulansın trafikteki seyrini daha güvenli hale getirebilmek için personelimizi bilinçlendirmek, onlara eğitim vermek, bununla birlikte hasta ve çalışan güvenliğini üst düzeyde tutmayı hedeflemekteyiz. Tüm katılımcılarımıza teşekkürler ediyorum” dedi.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?