logo

27 Ekim 2018

Marka Kent Niğde Projesi İzmir’de Niğdelilere tanıtıldı

Marka Kent Niğde Projesi 2 Marka Kent Niğde Projesi 1Ahiler Kalkınma Ajansı’nın finanse ettiği Marka Kent Niğde Projesi kapsamında İzmir’de Arama Konferansı Gerçekleştirildi.

“Niğde Valiliği koordinasyonunda ve Ahiler Kalkınma Ajansı’nın maddi desteği ile Niğde’nin tanıtım stratejilerinin belirlenerek marka şehir yol haritasının belirlenmesi amacıyla yürütülen “Marka Kent Niğde” Projesi kapsamında yapılan arama konferanslarının 4’üncüsü İzmir’de gerçekleşti. Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu üyesi ve Niğde Valisi Yılmaz Şimşek başkanlığında Konak Otelde gerçekleştirilen konferansa Eski Devlet Bakanlarından Akın Gönen, İzmir’de yaşayan kamu, iş dünyası, meslek birlikleri, sivil toplum kuruluşları ile akademisyenler katıldı. Konferansa Ahiler Kalkınma Ajansını temsilen Niğde Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Davut Yeşil katıldı. Davut Yeşil konferansta katılımcılara Ajansın faaliyetleri ve Niğde’de uygulanan devlet destek ve teşvikler konusunda kısa bilgiler de verdi.

Niğde’nin markalaşması yolunda takip edilecek öncelik ve stratejiler tartışıldığı konferansta İzmir’de yaşayan Niğdelilerin konuyla ilgili tespit, görüş ve önerileri alındı. İzmir’de devam eden konferanslar zinciri, ilerleyen süreçte Ankara ve İstanbul illerinde yaşayan Niğdeli vatandaşlarımızla birlikte tekrarlanarak 2019 yılı içerisinde proje ekibi ve Niğde Yatırım Destek Ofisi personeli tarafından “Marka Kent Niğde Eylem Planı ve Stratejisi Raporu” hazırlanması planlanmaktadır.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+7 = ?