logo

05 Ekim 2018

GAZETEMİZ 14 YAŞINDA

İSMET ÜNVER 2014 1Gazetemiz Borda Sabah’ın kurucusu editörü, duayyen gazeteci İsmet Ünver Gazetemizin bu 14. Yılının Gurur gününde okuyucularına dile getiren yazı kaleme aldı.

Dile kolay tam 13 yılı bugün itibariyle geride bıraktık. Bor’un basın ve gazetecilik sektöründe her zaman ilklere imza atan deneyimli kadrosu ve işinin ehli isimlerle yıllardır sizlerleyiz. Artık Bor ile ismi özdeşleşen bir konuma gelen Bor’da Sabah Gazetesi 14. Yılında basın sektöründe yoluna emin adımlarla devam ediyor. Teşekkürler Bor.

Gazetemiz Bor ile büyüyor

Bor bu gazeteyi çok sevdi, Bor bu gazetede kendini özünü buldu. Yıllardır aynı sevgi ve heyecanla her gün yeniden taze haberlerle doğan gazeteniz bugün tam 14 yaşında. Gazetemizin bugün 14. Yılını sizlerle birlikte kutlamaktan büyük gurur ve mutluluk duyuyoruz. 13 yılı acısıyla, tatlısıyla geride bıraktık. Dile kolay 13 yıldır sizlerle her gün günlük yayınlarıyla ilçedeki gelişmeleri sizlere ulaştıran bir gazeteden bahsediyoruz. İşinde uzman yıllarını bu mesleğe vermiş kadrolarla her gün sizlere taze haberleri ve yeni gelişmeleri gazete sayfalarına taşıyan bir ekibin emeğinin yansıdığı bir gazete 13 yılını tamamlamanın gururunu yaşıyor. İlçede basın sektöründe 13 yıl olduğu gibi daha yıllarca görevini en iyi şekilde yerine getirmeyi arzulayan gazetemiz kurucusu İsmet Ünver günün anlam ve önemine ilişkin değerlendirmede bulundu.

“Bor’da Sabah Gazetesi olarak, yola çıktığımız ilk günden itibaren, yayın çizgimizden taviz vermeden, milli ve manevi değerlerimizi ön planda tutarak, doğru ve tarafsız bir şekilde, yayın hayatımızı 13 yıldır bir fiil sürdürmekteyiz. Lakin, yayıncılık zor bir meslek, kolay, kolay kimseye yaranamazsınız. İnsanlar, her zaman övgüyle anılmak ister, eleştiriye tahammül yoktur, ancak hayatında bazı gerçekleri mevcuttur. Gazeteci, dostluğunu işi ile birbiriyle karıştırmamak zorundadır. Yine farkında olduğumuz bir gerçekte, düşünce ve bilginin öneminin, paylaşıldıkça artmasıdır. Bugüne kadar Bor’da Sabah Gazetesi olarak, hissiyatımızla, gerçeği birbirine karıştırmadığımızı, her zaman doğru olanın yanında olduğumuzu  düşünüyorum. Temel ilkelerimiz üzerine inşa ettiğimiz gazetemizi, aynı şekilde devam ettireceğimizden de kimsenin şüphesi olmasın. Bor’da Sabah’ı 2005 yılında hayata geçirdiğimizde, “Gazete bizim değil, Bor’un” demiştik. Hala aynı görüşteyiz. Çünkü bu sayfalar, bizi değil Bor’u anlatır. Sorunlar, satırlarımızda dile gelir. Çözüm yolları yine bu sayfalarda aranır. Eleştiriler, sürprizler, hizmetler, kederler ve sevinçler her zaman ortağımızdır. İnsanlar gelir geçer. Nitekim acı tatlı birçok olaya şahit olduk. Kimler geldi kimler geçti. 13 Yıldır yayın hayatında olan gazetemiz, İnşallah nice yıllar, Bor ile özdeşleşerek, kıymetli halkımızın, yüksek teveccühü ile yoluna devam eder. Yazmak bizden, taktir sizden…” dedi.

ÜNVER “SİZLERLE DAHA NİCE 14 YILLARA”

Gazetemiz genel yayın yönetmeni ve imtiyaz sahibi İsmet Ünver bu önemli günde duygularını paylaştı. Yaptığı açıklama şöyle.

“Yerelde gazetecilik yapmak ekonomik sorun ve sıkıntıları aşarak gazetenin günlük sayfalarını doldurmak gerçekten zor bir iştir. Hele, hele şimdi tüm gazetelerin 01 Ocak tarihi itibariyle 1. Kategoride yayın yapmak zorunda olduğu düşünüldüğünde bu zorlukların daha başlangıcı diyebiliriz. Bizler her gün mesaiye başladığımızda akşam şekillenen gazetemizin güncel haberleri ve gelişmeleri sizlere ulaştırabilmek için aynı heyecan ve enerjiyle çalışıyoruz.

Vefakâr ve cefakâr çalışanlarımızla öz veriyi ön planda tutarak yolumuza devam ediyoruz. Yoksa sadece iş olsun diye gazetecilik yapmıyor, tüm samimiyetimizle sayfaları dolduruyoruz. Çünkü gazetecilik mesleğinin ilke ve değerlerini çok iyi biliyoruz.

Gazetecilik Mikserlik yapmak değildir!

Gazetecilik birilerinin tetikçiliğini yapmak, bir yerlere yaranmak veya mikserlik yapmak değildir. İddialarla, şantajlarla veya yalan dolan haber veya içeriklerle gazetecilik yapılmayacağını bu toplum çok iyi görmekte ve bilmektedir. Günümüz gazeteciliğinin zor şartlarda yapıldığı bu dönemde dürüst ve ilkeli olmak erdem sahibi olmak bu ortamda bizi son derece mutlu etmektedir.

Son yıllarda yerelde gazetecilik yapmak zorlaşırken, ekonomik boyutları da ağırlığını hissettiriyor. Bor Niğde’nin en büyük ilçesi diyoruz ama yerel basınının her geçen gün kan kaybettiğini maalesef göremiyoruz

Bor’un mutlaka bu gazetelere sahip çıkması, destek vermesi ve bizim gazetemiz demesidir. Yoksa Bor’da Sabah gazetesi Bor’a mahal olmuş diye bizler boşuna söylemiyoruz. Umudumuz geçtiğimiz yılları gazetecilik anlamında aramamak geleceğe ve nice 14 yıllara birlikte daha güzel düşünce ve hedeflerle bakmaktır. Bor’un bağrından kopan Bor’lu gazeteye değer veren başta tüm okuyucularımıza, abonelerimize, haberlerimizi takip eden takipçilerimize ve Bor halkına sonsuz teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız, iyi ki varız, sizlerle birlikte sağlık ve mutluluk dolu nice yıllara.” dedi.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?