logo

01 Ekim 2018

Vali Şimşek’in 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü Mesajı

Vali Şimşek’in 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü MesajıNiğde Valisi Yılmaz Şimşek 1 Ekim Dünya Yaşlılar günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Vali Şimşek mesajında, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 1990 yılında 1 Ekim tarihi  “Dünya Yaşlılar Günü” olarak belirlenerek, yaşlılık konusunda toplumda farkındalık yaratmayı,  yaşlı nüfusun sorunlarına ve önceliklerine dikkat çekmeyi amaç edinmiştir. Yaşlılarımız, bizlerin yetişmesinde ve sahibi olduğumuz değerlerimizin kuşaktan kuşağa sağlıklı bir şekilde aktarılmasında köprü görevi gören en değerli varlıklarımızdır” dedi.

Hepimizin bir gün yaşlanacağını unutmamalıyız diyen Vali Şimşek; “ Ömürlerinin en verimli, üretken yıllarını topluma ve ülkeye hizmetle geçiren büyüklerimizin hayata tutunmalarına katkıda bulunmak, onların ihtiyaçlarını karşılamak ve onlara sahip çıkmak bizim en temel görevimiz olmalıdır. Çünkü her insan, beşikten mezara kadar, ömrünün her evresinde ilgiye, sevgiye, saygıya ve insanca yaşama hakkına sahiptir.  Tecrübe ve bilgi hazinesi olarak kabul ettiğimiz yaşlılarımıza göstereceğimiz hürmet; hiç şüphesiz, genç nesillere örnek teşkil edecek bir davranış olarak toplumsal birliğimizin ve geleceğimizin de teminatı olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle; Saygıdeğer büyüklerimizin yaşlılar gününü kutlar, yaşama sevinçlerinin hiç tükenmeden huzurlu, mutlu ve sağlıklı bir ömür sürdürmelerini diler, saygılar sunarım” diye konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?