logo

05 Eylül 2018

Emniyetten Yabancı uyruklu vatandaşlara uygulama

Emniyetten Yabancı uyruklu vatandaşlara uygulama 2 Emniyetten Yabancı uyruklu vatandaşlara uygulama 1Türkiye genelinde, olduğu gibi Niğde’de de yaşayan yabancılara yönelik başlatılan kimlik kontrolü aralıksız devam ediyor.

Türkiye’ye kaçak yollardan giren ve kaçak olarak yaşayan yabancıların tespiti ile aranan yabancı uyruklu şahıslara yönelik Niğde İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş, Tem Şube Müdürlüğü ekipleri il genelinde bulunan yabancı şahıslara yönelik kontrolleri sürüyor.

Niğde’de dün sabah saatlerinde Dışarı Camii arka kapısına gece gelerek konaklayan Afgan uyruklu aile olduğu ihbarını alan Niğde Asayiş, Tem Şube Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Afgan aile oldukları ve göç idaresine müracaat ettikleri belirlenirken kimlik ve GBT kontrolü yaptı. Ekipler ayrıca yabancıların dilencilik yapıp yapmadığını, aranan şahıs olup olmadığını da sorguladı.

Cami civarları, banka önleri, cadde ve sokaklar ile trafik ışıklı kavşaklarda, yabancı şahıslara yönelik merkez ve ilçelerde buna benzer kontrollerin aralıksız yapıldığını da ifade ettiler.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+10 = ?