logo

17 Temmuz 2018

Vali Şimşek şehit ve gazi yakınlarıyla yemekte bir araya geldi

Vali Şimşek şehit ve gazi yakınlarıyla yemekte bir araya geldi 2 Vali Şimşek şehit ve gazi yakınlarıyla yemekte bir araya geldi 1“15 Temmuz Şehitlerini Anmak, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında Şehit Aileleri ve Gazilerle yemekte bir araya gelen Niğde Valisi Yılmaz Şimşek; “ FETÖ ve PKK gibi milletimizin istiklal ve istikbaline kasteden terör örgütleri ile mücadeleyi, milletimizden aldığımız güçle, azim ve kararlılıkla sürdürüyoruz, sürdürmeye devam edeceğiz” dedi

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, “15 Temmuz Şehitlerini Anmak, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında organize edilen yemekte şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi.

Düzenlenen programa Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, AK Parti milletvekilleri Yavuz Ergun ve Selim Gültekin, Belediye Başkanı Rifat Özkan, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İdris Tataroğlu,  AK Parti İl Başkanı Mahmut Peşin, diğer protokol üyeleri, Şehitlerimizin Aileleri ile Gazilerimiz katıldı.

Vali Şimşek, programda yaptığı konuşmada, şehit yakınları ve gazilerle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, şunları kaydetti: “Sizler bize şehitlerimizin en kıymetli emanetisiniz. Devletimiz daima sizlerin yanındadır ve yanında olmaya devam edecektir. Bugün 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ve Şehitleri Anma etkinlikleri kapsamında bir araya geldik. 15 Temmuz’u unutmayacağız ve gelecek nesillerimize aktarmak için tüm gayreti göstereceğiz” dedi.

Vali Şimşek, 15 Temmuz şehitlerine Allah’tan rahmet dileyerek, “Üzerinden iki yıl geçmesine rağmen, o gece yaşananlar hafızalarımızda hala canlılığını koruyor. Hainlerin hainlikleri, kahramanların kahramanlıkları, zihnimizde aynı berraklıkla yer tutmaya devam ediyor. Bu süreçte başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere hükümetimiz ve bizler, FETÖ ve PKK gibi milletimizin istiklal ve istikbaline kasteden terör örgütleri ile mücadeleyi, milletimizden aldığımız güçle, azim ve kararlılıkla sürdürüyoruz, sürdürmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Öte yandan etkinlikler kapsamında, yemekten önce Niğde 51 Masterler Futbol Turnuvası protokol gösteri maçı oynandı. Vali Yılmaz Şimşek, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, AK Parti Milletvekili Selim Gültekin, şehit Ömer Halisdemir’in ağabeyi Doğan Halisdemir ve kurum müdürlerinin oynadığı maç 3-3 berabere bitti.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?