logo

17 Temmuz 2018

“Hepimiz Ömer Halisdemir’iz”

hepimiz Ömer Halisdemiriz 1 hepimiz Ömer Halisdemiriz 2Niğde Belediyesi tarafından düzenlenen 15 Temmuz anma etkinliklerinin 5. Gününde Talha Bora Öge Niğdelilerle bir araya geldi.

Her akşam Ömer Halisdemir Meydanı’nda demokrasi nöbetine devam eden Niğdeliler, burada düzenlenen etkinliklere de yoğun ilgi gösteriyor. Ünlü sanatçının konserine akın eden Niğdeli vatandaşlar konseri yoğun ilgiyle dinledi ve şarkılara ellerindeki Türk bayraklarını dalgalandırarak eşlik etti.

Belediye Başkanı Rifat Özkan meydanı dolduran binlerce vatandaşa yaptığı konuşmada; “Bu meydanı bir haftadır dolduruyorsunuz. 81 vilayetimiz var. 80 vilayet kıskanmasın biz bir haftadır burada meydanı hıncahınç dolduruyoruz. Niğde’de 15 Temmuz daha farklı kutlanıyor. Bu meydan Ömer Halisdemir Meydanı. Niğde, Ömer Halisdemir’in memleketi. Burada meydanı dolduran herkes Ömer Halisdemir’e layık insanlar şehidimizin ruhu şad olsun. Ve diğer 6 şehidimizin de Ömer Halisdemir’ den hiçbir farkı yok. Hepimiz Ömer Halisdemir’ iz.  Tüm Niğdelilerin yürekleri burada” dedi.

AK Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin ise; “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günümüz. Milli uyanış günümüz, milli direniş günümüz. Darbeye darbe yapan bir milletiz. Bugün burada birlik beraberliği görüyoruz. Anma törenlerimizi düzenleyen Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Vali Yılmaz Şimşek; “Bu gece bu meydanı doldurdunuz hepinize çok teşekkür ediyorum. 15 Temmuz karanlık bir gece ve o gün milletimize yapılan hain bir darbe girişimi. Ama aynı zamanda milletimizin bu hainlere karşı koyduğu ve onlara karşı kazanılan büyük bir kahramanlık destanı, büyük bir zafer. O nedenle biz bugünü Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak kutluyoruz. Şehitlerimizi anıyoruz ve bu hainliği unutmadığımızı, unutturmayacağımızı herkese haykırıyoruz” dedi.

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?