logo

16 Temmuz 2018

Şimşek’den 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Şimşek’den 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü MesajıNiğde Valisi Yılmaz Şimşek  15 Temmuz  Şehitlerini Anma  Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı. Milli birlik ve beraberlik duygusu içinde darbe teşebbüsünün bertaraf edildiğini ifade eden Şimşek şunları söyledi. “  Ülkemizin anayasal düzenle teminat altına alınmış demokratik kazanımlarını, milli birlik, beraberlik ve bağımsızlığımızı ortadan kaldırmayı hedefleyen menfur 15 Temmuz silahlı darbe teşebbüsü, başta Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlı duruşu ve dirayeti, aziz milletimizin cesareti ve vatanseverliğiyle, devletine ve demokratik iradesine sahip çıkmasıyla bertaraf edilmiştir.

Milletimiz, 15 Temmuz 2016 günü Fethullahçı Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilen alçak darbe girişimi esnasında Türk Bayraklarıyla Cadde ve sokaklara çıkıp, meydanları doldurmuş, hain darbecilere canları pahasına karşı koymuş, devletimizin ve milletimizin bekasına, geleceğine sahip çıkmışlardır.

Tarihin her sayfasına kahramanlıklarıyla ismini altın harflerle yazdıran Yüce Türk Milleti, 15 Temmuz gecesinde halkın iradesinin her şeyin üstünde olduğunu, genç, yaşlı, kadın, erkek demeden sokaklara çıkarak ispatlamıştır.

Bu uğurda canlarını feda eden kahramanlarımız, şehit ve gazilikle en yüksek mertebelere ulaşarak,  milletimizin gönlünde ebediyete kadar yaşayacak ve yaşamaya da devam edeceklerdir. Bu hain ve alçak darbe girişiminin seyrinin değişmesini ve etkisiz hale gelmesini sağlayan hemşehrimiz, Kahraman Yiğidimiz Ömer Halisdemir’in ve 5 yiğit kahraman evladımızın da Niğdeli olması bizim için büyük onur ve gurur kaynağı olmuştur.

Bu duygu ve düşüncelerle başta 15 Temmuz gecesi şehadet şerbetini içen Kahraman Şehitlerimiz olmak üzere, vatan, bayrak ve millet uğruna ebediyete intikal eden tüm Şehitlerimize Allah’tan rahmet,  Gazilerimize acil şifalar dilerim  dedi”.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?