logo

03 Temmuz 2018

Ceza ve infaz kurumları güvenliği toplantısı yapıldı

ceza evi toplantı 1Niğde Tarım açık cezaevinde Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez başkanlığında ceza infaz kurumlarının yönetim ve dış koruması, hükümlü ve tutukluların sevk ve nakilleri ile sağlık hizmetlerinin düzenli ve etkili yürütülmesini sağlamak amacıyla güvenlik toplantısı gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez başkanlığındaki toplantı Niğde Tarım Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez, Ceza İnfaz Kurumlarından sorumlu Cumhuriyet Savcısı Mustafa Seymen, İl Jandarma Komutanı İdris Tataroğlu, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, İl Sağlık Müdürü Dr. Ertan Değirmencioğlu, Niğde E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Osman Yağcı, Niğde Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Ramazan Fidanoğlu katıldı.
Toplantıda Niğde’de bulunan ceza infaz kurumlarının yönetim ve dış koruması, hükümlü ve tutukluların sevk ve nakilleri ile sağlık hizmetlerinin düzenli ve etkili yürütülmesini sağlamak amacıyla Adalet, İçişleri ve Sağlık Bakanlıkları arasındaki protokol gereğince yapılan toplantıda ceza infaz kurumlarındaki güvenlik ve sağlık uygulamalarıyla ilgili konular ele alınarak, Adalet Bakanlığı‘na sunulmak üzere rapor hazırlandı.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?