logo

25 Haziran 2018

Niğde protokolü oyunu kullandı

Niğde protokolü oyunu kullandı 2 Niğde protokolü oyunu kullandı 1Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Niğde Belediye başkanı Rifat Özkan, Niğde Ak Parti Milletvekilleri Alpaslan Kavaklıoğlu, Erdoğan Özegen, CHP milletvekili Ömer Fethi Gürer ve 27. Dönem Milletvekili Adayları oylarını kullandı. Niğde protokolü oy kullanmaya aileleriyle birlikte geldi.
Niğde Valisi Yılmaz Şimşek ve Eşi Dr. Çiğdem Olgun Şimşek oyunu Niğde Atatürk Anadolu lisesinde kullandılar. Ailesiyle birlikte saat 11.00’de okula gelen Vali Şimşek ve Eşi oy kullandıktan sonra yaptığı açıklamada il genelinde seçim güvenliğinin sağlandığını ve herhangi bir sıkıntı yaşanmadığını ifade etti.

1256 nolu Sandıkta oy verme işleminin ardından bir açıklama yapan Vali Şimşek, seçimlerin rahat bir şekilde ve güven ortamı içerisinde yapılması için, vatandaşın hür iradesinin sandığa özgürce yansıtılmasını temin amacıyla gerekli güvenlik tedbirlerinin alındığını belirtti.

Ülke ve millet olarak çok önemli bir seçime girildiğinin altını çizen Vali Yılmaz Şimşek, “Vatandaşlarımız, demokratik hakları ve vatandaşlık sorumluluklarını sandık başlarına giderek bugün yerine getiriyorlar. Biz de ailece oyumuzu kullandık. Temel amacımız temel hedefimiz vatandaşlarımızın huzur ve güven ortamı içerisinde oylarını kullanması ve vatandaşımızın hür iradesinin sandıklara en iyi şekilde yansıması. Biz bu doğrultuda ilimizde gerekli tedbirlerimizi aldık planlarımızı yaptık. Çok şükür ki şu ana kadar da herhangi bir olay herhangi bir sıkıntı yaşanmadı. İnanıyorum ki bundan sonra da yaşanmayacaktır. Ben, bu seçimin milletimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Seçimde görev alan tüm güvenlik güçlerimize ve sandık görevlilerimize teşekkür ediyor, kolaylıklar diliyorum” şeklinde konuştu.

Vali Şimşek, ” Şuana kadar bana hiçbir vukuat iletilmedi. Hem jandarma bölgesinde hem polis bölgesinde, bu muhteşem bir olay. Demokrasi kültürünün ülkemizde ne kadar yaygınlaştığını gösteriyor. Seçim güvenliği bütün mahalle ve sokaklarda, Köy ve kasabalarda her alanda gerçekleştirilmiştir.  Niğde genelinde yaklaşık 650 polis ve 412 askeri personel olmak üzere güvenlik görevlimiz görevlendirilmiştir’ dedi.

Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği seçimi için oyunu eşi Münevver Özkan ile birlikte kullandı.

Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan ve eşi Münevver Özkan, Fertek Mesleki Eğitim Merkezi 1388 No’lu sandıkta oyunu kullandı. Oy kullanmaya eşi ve çocuklarıyla birlikte gelen Belediye Başkanı Rifat Özkan, oy kullanmadan önce vatandaşlarla selamlaştı, daha sonra hayırlı olması temennisi diyerek oyunu kullandı.

Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, oy kullandığı okulun yanı sıra Niğde merkezdeki tüm sandık kurullarını da ziyaret ederek, sandık kurul başkanları ve üyelerine başarılar diledi.

Ak Parti Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu Atatürk Anadolu Lisesinde, Erdoğan Özegen Cumhuriyet İlköğretim okulunda eşleriyle birlikte oylarını kullandı. CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer  Bor TOKi Saltuk Mahallesinde oyunu kullandı.

  1. dönem milletvekili adayları da sabah erken saatlerde oylarını kullanarak Niğde merkezdeki tüm sandık kurullarını da ziyaret ederek, sandık kurul başkanları ve üyelerine başarılar dilediler.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?