logo

12 Haziran 2018

Altunhisar ilçesinde kimsesizlere ve yetimlere iftar

Altunhisar ilçesinde kimsesizlere ve yetimlere iftar 1 Altunhisar ilçesinde kimsesizlere ve yetimlere iftar 2Niğde’nin merkez Altunhisar  İlçe Belediyesi, “Kimsesizlerin Kimsesi Olalım” sloganıyla gerçekleştirdiği iftar programında kimsesiz, yetim ve öksüz çocukları bir araya getirdi.
İslam coğrafyasında insanlığın zalimler tarafından katledilirken 100 binlerce çocuğun yetim ve öksüz bırakıldığına dikkat çeken Altunhisar Belediye Başkanı FErdal Sarı  “Unutulmamalıdır ki bu yapılan zulüm, hem yetim kalanlar hem de tüm Müslümanlar için bir imtihandır. Peygamber Efendimiz (s.a.v.) de bu imtihanla baş başa kalmıştır. Bizler yetim bir Peygamberin ümmetiyiz. Allah Resulü, tüm İslam coğrafyasında öksüz ve yetim kalan yavrularımızın yegane kılavuzudur. Peygamber Efendimiz, yetimlere önem vermiş ve ‘Bir kimse sırf Allah rızası için bir yetimin başına okşarsa, elinin dokunduğu her saç teline karşılık ona sevap vardır’ buyurmuşlardır” dedi.

Dünya genelinde UNICEF verilerine göre 200 milyon yetim çocuk bulunduğunu hatırlatan Başkan Sarı  “Ortadoğu ve Afrika’ya baktığımızda yetim çocuklar açlık, sefalet ve savaşın pençesinde can çekişmektedirler. İnşallah bu yavrularımız en kısa zamanda bu zulümden ve keşmekeşten kurtulur ve yuvalarına kavuşurlar. Şükürler olsun ki ülkemizde, yetimlerimiz devletin şefkatiyle daha müreffeh ortamlarda yaşamlarına devam etmektedirler. Son yıllarda yetimlerimiz için devletin tüm imkanları seferber edilmiştir. Devlet büyüklerimiz ve yöneticilerimiz, yetimlerin ellerinden tutmakta, aile ortamı sağlanması için çalışmalar yapılmaktadır. Bizler de belediye olarak bu kardeşlerimizin daha iyi şartlarda yaşamlarını sürdürebilmeleri için tüm ekibimizle var gücümüzle çalışıyoruz” diye konuştu.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?