logo

06 Haziran 2018

Bakan Özhaseki’den Akkaya Açıklaması

Bakan Özhaseki’den Akkaya Açıklaması 2 Bakan Özhaseki’den Akkaya Açıklaması 1Kayseri’de gerçekleştirilen Yerel ve Bölgesel Medya Buluşması’nda Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni İsmet Ünver’in Akkaya Barajı konusuna ilişkin sorusu üzerine bir açıklama yaptı.

Toplantıda Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni İsmet Ünver’in Akkaya Barajı ve Arıtma Tesisi sorunu için kendisine yönelttiği soruyu cevaplayan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, arıtma tesisiyle ilgili proje çalışmalarının tamamlandığını ve ihale aşamasına geldiğini söyledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Niğde Arıtma Tesisinin İller Bankası aracılığıyla yapılacağını belirterek, “Niğde’de yapılacak olan arıtma tesisi ile ilgili proje ve diğer çalışmalar tamamlandı. Artık arıtma tesisinin ihale aşamasına geldi. Artıma tesisinin maliyetinin fonlardan karşılamayı düşündük, fakat sürecin uzaması ve konunun Niğde için çok hassas olması dolayısıyla bu tesisimizi İller Bankası aracılığıyla yapılmasına karar verdik. Yapılacak ihalenin ardından arıtma tesisinin temelini en kısa zamanda atarak, Niğde’nin ve bölgenin bu sorununu tamamen kökten çözmüş olacağız” dedi.

Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni İsmet Ünver ise Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’ye teşekkür ederek, bu sorunun biran önce çözüme kavuşturulacağına inandığını belirtti.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?