logo

31 Mayıs 2018

İHALE İLANI

T.C.

BOR

İCRA DAİRESİ

2017/895 ESAS

 

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

 

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Tapu Kaydı     : Niğde İli, Bor İlçesi, Cumhuriyet Mahallesi 769 Ada 50 Nolu Parselde kayıtlı 1.135,55 m2 yüzölçümlü Arsa nitelikli ana taşınmaz üzerinde 12/264 arsa paylı 4. Normal Kat 17. Nolu Bağımsız Bölüm Numaralı Mesken nitelikli taşınmaz.

Özellikleri       : Satışa konu taşınmaz Bor İlçesi, Cumhuriyet Mah. 769 Ada 59 nolu parselde kayıtlı 1.135,55 m2 yüzölçümünde ve Arsa vasfındaki Ana Taşınmaz üzerine Betonarme Karkas olarak inşa edilmiş olan Bodrum Kat, Zemin Kat ve 4 Normal Kat olmak üzere toplam 6 Katlı ve 2014 yılı yapımı Huzur Apartmanının 4. Normal Katındaki (En üst kat) 12/264 Arsa Paylı 17 nolu Bağımsız Bölümdür. Mesken vasfında olan taşınmaz hali hazırda Mesken olarak kullanılmaktadır. 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo, wc ve antreden ibarettir. Saten alçı sıvalı ve kartonpiyerlidir.İç kapılar Amerikan panel ahşap, pencereler PVC ve daire giriş kapısı mobilya çeliktir. Odaların, salonun ve antrenin zeminler laminat parke diğer zeminler seramik kaplamalıdır. Mutfak dolap-tezgah mevcut olup banyo-wc duvarları tavana kadar seramik kaplamalıdır. Kaloriferli ve asansörlüdür. Net 125,00 m2 net oturum alanlı olan taşınmaz Kuzey ? Batı cephelidir. III. Sınıf B Grubu olup 0-3 Yaş Grubundadır ve % 4 Yıpranma oranına sahiptir. Irmak Sokak ile 18. Sokak birleşimindedir. Alparslan Türkeş Bulvarına 70 m. ve Belediye Binasına, 800 m. uzaklıkta olup Alt Yapı Hizmetlerinden yararlanır

Adresi  : Cumhuriyet Mahallesi Bor/Niğde

Yüzölçümü     : 125,00 m2

Arsa Payı         : 12/264

İmar Durumu  : Bor Belediye Başkanlığının 05/12/2017 tarih ve 3221 sayılı yazısında, taşınmazın imar planında Blok Nizam 5 Kat Alan içerisinde yer aldığı belirtilmiştir.

Kıymeti           : 175.000,00 TL

KDV Oranı      : %1

Kaydındaki Şerhler     : Tapu kaydında yazılı olduğu gibidir.

  1. Satış Günü : 01/08/2018 günü 14:00 – 14:05 arası
  2. Satış Günü : 27/08/2018 günü 14:00 – 14:05 arası

Satış Yeri         : Bor Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü Zemin Kat Bor/Niğde

———————————————————————————————————————–

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/895 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 25/05/2018

*İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

 

Uğur GENİŞEL

İcra Müdürü

103867

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?