logo

28 Mayıs 2018

Bakan Eroğlu, Sahurda Temel Attı

BAKAN EROĞLU SAHURDA TEMEL ATTI1 BAKAN EROĞLU SAHURDA TEMEL ATTI 2Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Ömer Halisdemir Meydanı’nda düzenlenen “Bereket Tohumları Niğde’de Filizleniyor” programında temel atma töreninin ardından Niğdelilerle sahur sofrasında bir araya geldi.

Kendi memleketi gibi Niğde’ye hizmet getirmenin gayreti içerisinde onlarca hizmetin temel atma ve açılış programı için birçok kez Niğde’de bulunan Prof. Dr. Veysel Eroğlu bir ilke imza atarak Ramazan ayı nedeni ile Niğdelilerle Sahur Programında buluştu.

Temel atma töreninde konuşan Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan; “Partimizin 16 yıllık döneminde birbirinden devasa yatırımlar ve projeler yapıldı ve yapılmaya devam ediyor. Bazı bakanlıklarımızın Niğde’miz için başarılı ve destanlaşmış çalışmaları var. Orman ve Su İşleri Bakanlığımız da Niğde’mize hizmet üreten bu bakanlıklar arasında yer almaktadır. Sayın Veysel Eroğlu bakanımız döneminde Türkiye genelindeki ağaçlandırma sahası, yeşillendirme çalışmaları artarak gerçekleştirildi. Niğde’mize kattığı onca değerli hizmetler için sayın bakanımıza teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum” dedi

Kızılca Deresi Islah Edildi

Niğde’mizin sorunlarından biri olan Kızılca Deresi dönemimizde ıslah edildi diyen Başkan Özkan; “Akkaya Barajı’na dökülen bu dere ıslah edilerek hem çevre kirliliği hem kötü kokulardan arındırılmış hale getirildi.  Bir daha sorun olmayacak şekilde taşkın sulama projesi çerçevesinde kökünden halledilerek adeta dere pislik yuvası halinden tertemiz görünümlü bir hale gelmiştir. Bu devasa yatırımdan dolayı sayın bakanımıza teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu döneminde orman ve ağaçlandırma çalışmaları titiz bir şekilde gerçekleştirildi. Vatandaşlarımızın da teşvik edilmesi adına gelen talepleri geri çevirmeyerek orman türü bitki haricinde gelir elde edilerek ekonomiye katkıda bulunulmasına yönelik ağaçlarında temini sağlanarak ülkemizde ve şehrimizde bilinçli ağaçlandırma çalışmaları ile hem yeşil alanlarımızı artırmak hem de vatandaşımızı yeşile teşvik etmek noktasında ciddi yatırımlar yapıldı. İnşallah devamı da gelecek. Niğde’miz de bu teşviklerden fazlasıyla yararlandı. Mübarek bir Ramazan gününde ilk defa bir bakan gelerek sahur programında bizlerle birlikte oldu. Temel atma ve açılış törenleri münasebetiyle böylesine mübarek bir gecede bizi ziyaret etmiş olmasından dolayı hemşerilerimiz ve şahsım adına Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Sözümüz Söz

Orman ve SU İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ise yaptığı konuşmada; “Bugün sizlerle birlikte olmamın bahtiyarlığını, mutluluğunu kelimelerle ifade etmem mümkün değil. Özellikle Niğde’ye hizmet etmek bir ibadettir. Yapılacak çok şey var. Ama biz ne söz vermişsek yapıyoruz. Zorluklar olsa da aşarak yine yapıyoruz. Buraya gelirken özellikle cumhurbaşkanımıza Niğde’ye geleceğimi söyledim. Ormancılık faaliyetleri diyince çok duygulandı. Oradaki bütün kardeşlerime en kalbi selamlarımı ilet dedi. Bende sayın dünya lideri cumhurbaşkanımızın bu güzel selamını sizlere iletmenin mutluluğunu yaşıyorum. Ulukışla’nın su meselesi bizim işimiz değil aslında İller Bankası’nın işi ama ben söz verdim. Çok büyük gayretlerden sonra onu yatırım programına koydurduk. Projeyi yaptık, bizzat ben kendim inceledim. Söz verdik ama şimdi çok güzel bir çözüm bulundu. Allah’ın izniyle bugün temelini atacağız. Sözümüz üzerine inşallah zamanında bitireceğiz. Sözümüz söz. Şehir içindeki deremizi görünce benimde çok canım sıkıldı. Ve arkadaşlara talimat verdik burayı dört dörtlük şehir içinde bir gerdanlık gibi olsun diye söylemiştim. Gördüğüm kadarıyla zarif oldu bazı eksikler olabilir ama onu da yaparız başkanım. Senin hatırın için zaten yeni taze bir başkansın senin hatırın için burayı yapacağız. Zaten arkadaşlar talimatı aldılar. Burayı çok güzel bir şekilde dere ıslahını tamamlayacağız. Eksik herhangi bir şey olmayacak. Zarif olacak estetik olacak” dedi.

Niğde’de Orman ve Su İşleri Bakanlığı döneminde onlarca yatırımın altına imzasını atarak çok sayıda açılış ve temel atma töreni gerçekleştiren Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu; “Bu arada bu güzel ilimize Niğdemize güzel hizmetler yaptık. Geçen yıl sonuna kadar Niğdemize yapılan yatırımlar 13 milyar TL” dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu düzenlenen temel atma programında Ulukışla İçme Suyu İsale Hattı ve Arıtma Tesisi, Ağaçlandırma ve Ormancılık Faaliyetleri, Niğde İl Merkezi Taşkın Koruma Tesisi gibi tamamı 71 Milyon olan yatırımların temelini atmak için düğmeye bastı.

Niğdelilerle birlikte meydanda sahur yapan Bakan Veysel Eroğlu, Ramazan’ın birlik, beraberlik ve kardeşlik ayı olduğunu belirterek, Birliğimiz ve beraberliğimiz daim olsun dedi.

Düzenlenen sahur programına Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun yanı sıra Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, AK Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu, AK Parti Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen, Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar, İl Genel Meclis Başkanı Bülent Küçüktuna, AK Parti Niğde İl Başkanı Mahmut Peşin, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ömer Kılıç ve binlerce Niğdeli katıldı.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?