logo

21 Mayıs 2018

Kaymakam Dağ Öğrenci ve Öğretmenleri Kutladı

Kaymakam Dağ Öğrenci ve Öğretmenleri Kutladı 2 Kaymakam Dağ Öğrenci ve Öğretmenleri Kutladı 1İlçemizde Eğitim öğretimini sürdüren Şehit Fehmi Altundaş Yatılı Bölge Okulu öğrencileri muallim türküsüne klip çekerek bir ilke imza attılar.

Şehit Fehmi Altundaş Yatılı bölge okulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu yılsonu etkinliğinde hazırlamış oldukları Resim Sergisi, Şiir ve Konserden oluşan program büyük beğeni topladı.

Bor Halil Nuri Yurdakul Kültür Merkezi Salonu’nda yapılan etkinliğe İlçe Kaymakamı Bekir Sıtkı Dağ, Garnizon Komutanı İkmal Albay Mustafa Kaplan, Belediye Başkanı Sıtkı Erat, İlçe Milli eğitim Müdürü Celalettin Özüdoğru, Şehit Fehmi Altundaş’ın Babası Şeref Altundaş, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Öğrenciler ve öğrenci velileri katıldılar.

Saygı Duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan program okul müdürü Vedat  Çakıcı’nın Konuşmasıyla devam etti. Çakıcı Konuşmasında,  “Çağdaş eğitim standartlarının, iyi eğitim görmüş bireylerin ve bilginin giderek daha büyük bir güç haline geldiği günümüzde eğitimin  bütün unsurları olarak bizlere büyük görev düşmektedir. Bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yenilikleri izlemek ve ülkemizin gelişmesine katkı sunmak hatta belirleyici olmak eğitim kurumlarının görevidir.

Günümüzde bilgiye erişim kaynakları oldukça geniştir okulumuzun idarecisinden hizmetlisine kadar  tüm çalışanları eğitim öğretim sürecinin aksamayan dişlisi olmaya gönüllüdür. Öncelikli işimiz elbette ki eğitim öğretim olanaklarını  en üst düzeye çıkarmaktır. Bu söylemler ışığında eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması için okulumuz misyonu ve vizyonu ile çağın gereklerine uygun eğitim anlayışıyla hız kesmeden devam etmektedir” dedi.

Şehit Fehmi Altundaş Yatılı bölge okulu öğrencilerinin hazırlamış oldukları Ay yüzlüm Türküsünü koro halinde birlikte seslendirirken okulun Baş Müdür yardımcısı Özlem Fidan dünyanın bütün çiçekleri  adlı şiiri seslendirdi.

Şehit Fehmi Altundaş Yatılı bölge okulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu programda  İlçe Kaymakamı Bekir Sıtkı Dağ moral buldu. Halil Nuri Yurdakul Kültür Merkezinde öğrencilerin  birbirinden güzel eserlerin  baştan sona izleyen İlçe Kaymakamı Bekir Sıtkı Dağ öğrenci ve öğretmenleri sahneye çıkarak tek tek  tebrik etti başarı diledi. Kaymakamın bu jesti Öğretmen Öğrenci ve velileri mutlu etti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?