logo

16 Mayıs 2018

Özel Niğde Final Temel Lisesi “Yıl Sonu Kültür ve Sanat Etkinliği”

final 2 Final 1Özel Niğde Final Temel Lisesi 2017-2018 “Yıl Sonu Kültür ve Sanat Etkinliği” coşkuyla gerçekleştirildi.

Özel Niğde Final Temel Lisesi’nin gençlik, dinamizm, kültür ve başarı temalarıyla harmanlanan çoklu etkinliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü konferans salonunda yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Etkinliğe Niğde Final Eğitim Kurumları kurucusu Mehmet Karataş, okul müdürü Hakan Aydın, müdür yardımcıları, öğretmenler, veliler, öğrenci yakınları ve öğrenciler katıldılar..

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda, okul müdürü Hakan Aydın, açılış konuşmasını yaptı. Aydın konuşmasında, etkinliğin Anneler Günü’ne denk gelmesi münasebetiyle anne ve babanın önemine vurgu yaparak Özel Niğde Final Temel Lisesi’nin kendi konseptinde öncü bir eğitim kurumu haline gelmesinin tesadüf olmadığını bilakis bu başarının altında, idealist bir kadronun yenilikçi, girişimci, dinamik bir bakış açısıyla yüksek gayret ve emeklerinin yattığını söyledi. İlaveten Özel Niğde Final Temel Lisesi öğrencilerinin resim, müzik, tiyatro ve geleneksel sanatları içine alan gösteri, sergi ve icra birimlerinin hedefledikleri öğrenci odaklı, kültürel etkinliklerin somut bir tanığı olduğunu ifade etti. Aydın, konuşmasından sonra sahneyi okul orkestrasına bıraktı. Ardından ise okul öğrencilerinden Hacer Ceren Ağaçlı, Sultan Sonkur ve Barış Can İn seyircilere müzik dinletisi icra etti. Katılımcıların ritim ve tempo tutarak iştirak ettikleri bu dinleti salonda büyük çoşku yarattı.

Etkinlik, Özer İsmailvelioğlu eğitmenliğinde hazırlanan öğrencilerin Hip-Hop dans gösterisi ve Erol Yıldırım yönetimindeki Temel Lisenin tiyatro topluluğu tarafından hazırlanan “Boyacı” adlı oyunun 1. perdesiyle devam etti. Bir durum komedisi olan oyun izleyicilerin büyük beğenisini kazandı. Ardından okul öğretmenleri öncülüğünde, öğrencilerin hazırlamış olduğu takı tasarım ve görsel sanat ürünleri sergilendi. Sergiden elde edilen gelir ise Şehit Aileleri Derneğine bağışlandı.

Serginin ardından tiyatro gurubu “Boyacı” adlı oyunun 2. perdesini sergiledi. Oyun seyirciler tarafından coşkulu alkışlarla desteklendi. Program sonunda, elde ettiği çeşitli başarıların yanı sıra bu hafta sonuçlanan Çekmeköy Belediyesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Uluslararası Bilim Olimpiyatları Türkiye 3. lüğünü elde eden Halil Ataberk Bakırcı ve satranç, bilgi yarışması ile spor faaliyetlerinde dereceler elde etmiş öğrencilerin ödül töreniyle sona erdi.

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?