logo

16 Mayıs 2018

Bor Şehit Ramazan Konuş Fen Lisesi 3. Bilim Fuarı Açıldı.

Bor Şehit Ramazan 2 Bor Şehit Ramazan 1Tübitak tarafından desteklenen Bor Şehit Ramazan Konuş Fen Lisesi 3. Bilim Fuarı açıldı.

Son günlerde başarılarıyla adından söz ettirmeyi başaran Bor Şehit Ramazan Konuş Fen Lisesi öğrencillerinin hazırlamış oldukları  eserleri göz doldurdu.

TÜBİTAK ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde, İlçemizde Eğitim Öğretimini sürdüren Şehit Ramazan Konuş Fen Lisesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı gerçekleştirildi. Proje koordinatörü İsmail Kiraz ve danışman öğretmen ve öğrenciler tarafından 28 proje sergilendi. Açılış törenine Niğde İl Milli Eğitim Müdür Yard. Ahmet Sinan Ecer, Okul Müdürü Şaban Turgut Borda eğitim öğretimini sürdüren okul müdürleri, öğretmenler, öğrenci velileri ve davetliler katıldı.

Okul Müdürü Şaban Turgut, TÜBİTAK Bilim Fuarında öğrenciler tarafından hazırlanan 28 projenin yer aldığınını  söyledi. TÜBİTAK tarafından destek sağlandığını ifade eden Turgut: ” fuarımızda öğrencilerimizin hazırladığı  28 proje bulunuyor. Bu projelerde çalışmalarından dolayı değerli öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum” dedi. Bilim fuarına gelen davetliler, stantları  tek tek gezerek projeler hakkında öğrencilerden bilgi aldı.
Projeler Yazılım ve Robotik Teknolojisi, Matematik, Sosyoloji, Teknoloji Tasarım, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi konularında hazırlanan program büyük ilgi gördü.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?