logo

15 Mayıs 2018

Atatürk Anadolu Lisesinde Bilim Fuarı Şenliği Gözdoldurdu

Atatürk Anadolu Lisesinde Bilim Fuarı Şenliği Gözdoldurdu 2 Atatürk Anadolu Lisesinde Bilim Fuarı Şenliği Gözdoldurdu 1Bor Atatürk Anadolu Lisesinde 25 projeden oluşan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nın açılışı gerçekleştirildi.

Bor Atatürk Anadolu Lisesi olarak 4006 TÜBİTAK Bilim fuarları destekleme programı kapsamında bu yıl 5.si düzenlenen Bilim fuarı şenliği göz doldurdu.

TÜBİTAK Bilim fuarı Açılışını il Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Sinan Ecer, Bor ilçe Milli Eğitim Müdürü Celalettin Özüdoğru ve şube müdürleri beraber gerçekleştirdiler. Fuar, diğer okul müdürleri, öğretmen ve öğrencilerin de katılımıyla ziyaretçilere açıldı.

4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda açılış konuşmasını gerçekleştiren Okul Müdürü Mahmut Erdem Diker, öğrencilerin yeni bir değişim getireceğine inandığımız için bilim fuarı gerçekleştirdik . Özellikle Bor Atatürk Anadolu lisesi TÜBİTAK 4006 tarzı bilim fuarını geleneksel hale getirip bölgemize yararlı bir okul olmasını hedefliyoruz Diker “Proje Koordinatörü Duygu Kafesci başkanlığında 13 danışman öğretmenin 54 öğrencinin 27 farklı projesi var. Öğrencilerimiz güzel projeler ortaya koydular. Okulumuz adına önemli bir TÜBİTAK çalışması oldu. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

“Bilim fuarında; kimya, biyoloji, bilgisayar bilimi, mühendislik dallarından toplam 25 proje yer aldı. Okul yönetimine, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize proje çalışmalarına olan katkıları ve özverileri için teşekkür ederek başarılarının devamını diliyorum.” diye konuştu.

Biz de Borda Sabah Gazetesi ekibi olarak fuarın hazırlanmasında emeği geçen başta okul müdürü Mahmut Erdem Diker, Proje yürütücüsü Duygu Kafesci’ye bilimsel çalışmalarından dolayı emeği geçen idareci, öğretmen ve öğrencilerimizin emeğine sağlık diyor, onları tebrik ediyoruz.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?