logo

08 Mayıs 2018

İHALE İLANI

T.C.

BOR

İCRA DAİRESİ

2017/623 ESAS

 

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

 

 

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Tapu Kaydı     : Niğde İli, Bor İlçesi, Kızılyer Mah. 1392 Ada 1 Nolu Parselde kayıtlı 33.445,70 m2 yüzölçümlü Beş Katlı ondört Bloklu Betonarme Bina ve Arsası nitelikli ana taşınmaz üzerinde 1/224 arsa paylı D6/Blok 1. Kat 5. Nolu Bağımsız Bölüm Numaralı Mesken nitelikli taşınmaz.

Özellikleri       : Satışa konu taşınmaz, bodrum kat, zemin kat, 3 normal kat olmak üzere toplam 5 katlı TOKİ konutları D6 Blok 1. Kat 5. Nolu ve 1/224 arsa paylı bağımsız bölüm olup mesken vasfındadır. Net 95,00 m2 kullanım alanlı olup 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo, hol, kiler ve wc’den ibarettir. Mobilya çelik doğrama giriş kapılı, PVC pencereli ve ahşap iç kapı doğramalıdır. Mutfak dolap ve tezgahı mevcuttur. Duvarlar saten alçı sıva ve badanalı, banyo + wc duvarı tavana kadar seramik kaplamalıdır. Antre ve ıslak zeminler seramik kaplamalıdır. Odalar ve salon zeminleri beton üzeri sentetik halı kaplamalıdır. Balkon kapısı PVC doğramalıdır.İç duvarlar saten alçı sıvalı ve boyalı, dış cephe normal sıva ve boyalıdır. Kaloriferli olan taşınmaz Batı-Kuzey cephelidir. III. Sınıf B grubudur, 6-10 yaş grubunda olup %10 yıpranma oranına sahiptir. Bor-Niğde karayoluna 500 metre, Bor İlçe Merkezine, Belediye Binasına yaklaşık 5.300 metre uzaklıkta olan taşınmaz Toplu Konut Alanında olup camii, market, okul, ulaşım ve diğer alt yapı hizmetlerinden yararlanır.

Adresi  : Ahmet Kuddusi Mah. Toki Konutları D6 Blok Kat:1 Bor/Niğde

Yüzölçümü     : 95,00 m2

Arsa Payı         : 1/224

İmar Durumu  : Bor Belediye Başkanlığının 29/01/2018 tarih ve 248 sayılı yazısı ile imar planında Toplu Konut Alanı içerisinde yer aldığı belirtilmiştir.

Kıymeti           : 100.000,00 TL

KDV Oranı      : %1

Kaydındaki Şerhler     : 2942 Sayılı Kamulaştırma Kanununun 7. Maddesine göre belirtme, (Türkiye Elektrik İletim A.Ş. Genel Müdürlüğü-08/02/2017 tarih ve 1018 Yevmiye), Tapu kaydında yazılı olduğu gibidir.

  1. Satış Günü : 28/06/2018 günü 13:50 – 13:55 arası
  2. Satış Günü : 23/07/2018 günü 13:50 – 13:55 arası

Satış Yeri         : Bor Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü Zemin Kat Bor/Niğde

———————————————————————————————————————–

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/623 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/04/2018

*İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

 

 

    Uğur GENİŞEL

İcra Müdürü

103867

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+5 = ?