logo

01 Mayıs 2018

Şehit Ailelerine ve Gazilere Çanakkale Gezisi

Şehit Ailelerine ve Gazilere Çanakkale GezisiBor Kaymakamlığı tarafından Şehit Ailelerine ve Gazilere Çanakkale gezisi düzenlendi.

Bor Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada Mayıs’ın ilk haftasında düzenlenecek olan bir haftalık geziye 45 şehit ailesi ve gazilerin katılacağı açıklandı.
Bor Kaymakamı Bekir Sıtkı Dağ, yapılan gezi ile ilgili yaptığı açıklamada, ’’Şehit Aileleri ve Gaziler Kaymakamlığımız tarafından Çanakkale Savaşlarının yaşandığı Gelibolu Yarımadası’na ve Şehitlikleri ziyaret edeceği bu gezi ile Şehit Aileleri ve Gaziler,  dünya tarihinin gördüğü en büyük savunma savaşına tanıklık eden şehitler diyarı Çanakkale’de, Gazilerin ve Merhum Şehitlerin çarpıştığı toprakları görme imkanı bulacak. Bu vesile ile bir kez daha başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere bu ülke için canlarını hiç düşünmeden veren şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz.  Mekanları cennet olsun.  Her Türk vatandaşımızın en az bir kez dahi olsa Çanakkale’yi ziyaret etmesi gerektiğine inanıyorum” dedi.
Şehit aileleri ve Gaziler kendilerine bu imkanı sağlayan Bor Kaymakamı Bekir Sıtkı Dağ’a teşekkür ettiler.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?