logo

29 Mart 2018

Milli eğitimi müdürü öğretmenlerle bir araya geldi

DSC_0629 DSC_0584Niğde İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenleri ve imam hatip lisesi meslek dersleri öğretmenleri ile bir araya geldi.

“Kolaylaştırınız, zorlaştırmayınız; müjdeleyiniz, nefret ettirmeyiniz” konulu söyleşide İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri ve İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenleri ile bir araya geldi.

Söyleşi programının açılışında öğrenciler tarafından ney dinletisi sunuldu. Alev Alatlı’nın “Yasal olan her şey Helal değildir.” konulu videosu izlendikten sonra İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar tarafından günümüz eğitiminde öğrencilerin ilgi ve ihtiyaçlarına milli ve manevi değerlerimize uygun bir şekilde cevap verme konusunda bilgilendirme yapıldı.

Çağın getirdiği her türlü yeniliğin milli ve manevi değerlerimize uygun bir şekilde öğrencilere kazandırılması konusunda yaşanan ve yaşanması muhtemel sorunlara çözüm önerileri ile devam eden söyleşide İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, “Her öğrencinin gönlüne girilecek kapının öğretmenler tarafından bulunarak öncelikle öğrencilerin öğretmeni sevmeleri devamında da dersleri sevmeleri sağlanmalı, ihmal edeceğimiz, vazgeçeceğimiz bir öğrenci dahi yoktur. Sistemin dışında kalan öğrencilerin hem ailesine hem de bizlere bir vebal oluşturacağı bilinci ile hareket etmek gerekmektedir. Çalışmalarınızda başarılar dilerken her zaman yanınızda olduğumuzu ifade etmek isterim” dedi.

Öğretmenler tarafından görüş ve önerilerin sunulması ile program son buldu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?