logo

05 Mart 2018

Yardım Sevenler Derneği Bor Şubesi 44 Yaşında

BOR YARDIM SEVENLER DERNEĞİ 44 YAŞINDA 2 BOR YARDIM SEVENLER DERNEĞİ 44 YAŞINDA 1 Bor Yardım Sevenler Şubesi yönetimi ve üyeleri, Türkiye Yardım Sevenler Derneğinin 90’ıncı, Bor Şubesinin ise 44’üncü kuruluş yılını düzenlenen programla kutladı.

Olağan Genel Kurul toplantısında konuşan Yardım Sevenler Derneği Salihli Şube Başkanı Yüksel Balçık, “Bugün burada derneğimizin 90’ıncı, Bor Şubemizin 44.yılını kutluyoruz. 1928 yılında kurulan Türkiye Yardım Sevenler Derneği olarak adımızı Atamızdan, gücümüzü hayırsever halkımızdan aldık. 90 yılda halkımızın desteği ile ülke sevdamızla, insana yardımı halkımızın desteğiyle gönüllülükle sürdürdük. O günden bu yıla da derneğimizin kuruluş amacına uygun olarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Amacımız doğrultusunda elden ele, gönülden gönüle, yıllarca birçok ihtiyaç sahibine giysi ve gıda yardımında bulunduk. İftar yemekleri düzenleyip, maddi yardımda bulunduk. Bazı okul öğrencilerini giyindirip, bazı okullarda öğrencilere nakdi yardımlarda bulunduk. Üniversiteye devam eden öğrencilerimize de burslar verdik. Bu yardımları ise, yapılan yardımlar, üyelerimizin ve bağışçılarımızın katkılarıyla gerçekleştirdik. Bu gün siz değerli üyelerimizin katılımıyla yeni Yönetim Üyelerimizi seçiyoruz. Gönüllülük esasına dayanan çalışmalarımızda bizlere her zaman destek olan sizlere, hayırsever esnaflarımız, iş adamlarımıza ve halkımıza teşekkürü bir borç biliyoruz. Burada gerçekleştirmekte olduğumuz 22. Olağan Genel Kurul toplantımızda bu güne kadar emeği geçen değerli başkanlar ve yönetim kurulu üyelerine ayrı ayrı teşekkür ederken, vefat edenlere Allahtan rahmet dilerken hayatta olanlara sağlıklar diliyorum. Yapılacak seçimin Bor’a, Ülkemize ve Halkımıza hayırlara vesile olması dileğiyle başarılar diliyoruz. Dün olduğu gibi bugünde tüm hayırsever iş adamlarının, hemşerilerimizin katkı ve yardımlarını bekliyoruz.” dedi.

Yapılan Olağan Genel Kurul toplantısında 2 Dönem görev yapan Başkan Yüksel Balçık tekrar başkanlığa getirildi. Yönetim Kurulu Üyeliğine ise,Emin Atlı,Hülya Yıldız,Mürivet Alınak,Aysun Harmanşah, Selma Gülsever,Yüksel Ahçı Zorlu,Nafiz Postacı,Abdulkerim Cindemir güven tazelediler.

Bor’da Sabah gazetesi ekibi olarak Bor Yardım Sevenler Derneğinin örnek davranışlarından dolayı tebrik eder, yeni yönetim Kurulu üyelerine başarılar diliyoruz.

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?