logo

29 Mart 2019

Kütüphane Haftası Etkinlikleri Başladı

Kütüphane haftası 1 kütüphane haftası 255’inci Kütüphaneler haftası etkinleri çerçevesinde İl Kültür ve Turizm il müdürlüğünde düzenlenen ‘Karma Kitap Sergisinin açılışı gerçekleştirildi.

Niğde İl Kültür merkezinde düzenlenen 55’inci Kütüphaneler haftası dolayısıyla Karma Kitap sergisi açılışına Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Niğde Belediye Başkanı Rıfat Özkan, CHP Niğde Belediye Başkan Adayı Rasim Yılmaz ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış öncesi kütüphaneler haftasının önemine değinen Vali Yılmaz Şimşek; “Bu hafta sayesinde çocuklarımıza ve gençlerimize okumanın ve okuyan bir nesil yetiştirilmesinde kütüphanelerin yerinin büyük önem taşıdığını benimsetmiş oluyoruz” dedi.

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek; “ Kütüphaneler haftasının amacı kitap ve kütüphaneler konusunda toplumda bir farkındalık oluşturmak. İnsanlarımıza, gençlerimize ve çocuklarımıza kitap okumanın ve kütüphanelerin önemini anlatmak, onları kitap okumaya ve kütüphaneleri ziyarete teşvik etmektir. Kütüphaneler kültürümüzün, medeniyetimizin çok önemli eserlerini barındıran çok önemli hazinelerimizdir. Önemli olan bu hazineleri ziyaret etmek ve bu hazinelerden istifade etmektir. Bu tür günler ve haftalar ülkemizde kitap okuma alışkanlığının artmasına ve insanlarımızın kütüphaneleri daha fazla ziyaret etmesine vesile olur. Bu duygularla bu serginin açılışında emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

55’inci Kütüphaneler haftası nedeniyle Karma Kitap Sergisinin kurdele kesiminden sonra Niğde Valisi Yılmaz Şimşek ve protokol üyeleri sergiyi gezdi.

55’inci Kütüphaneler haftası 31 Mart Pazar gününe kadar çeşitli etkinliklerle devam edecek.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?