logo

29 Ocak 2019

İHALE İLANI

T.C.

BOR

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/45 SATIŞ

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri       : Niğde İl, Altunhisar İlçe, 2842 Parsel, MERKEZ Mahalle/Köy, Köyİçi Mevkiinde kayıtlı 336 m2 , kargir ev ve arsa niteliğindeki taşınmazdır.Arsa:dava konusu taşınmaz ilçe merkez içerisinde olup Hıdır Kahveci Sok. Cephelidir.2 katlı yapı mevcuttur.Alt yapı hizmetlerinden yararlanır.Etrafında resmi kurumlar alışveriş noktaları ve meskenler mevcuttur.Konumu ve özellikleri dikkate alındığında 40.000,00 TL’dir.Bina : 84 m2 oturum alanlı olup çamur harçlı, taş duvarlı , hezen üzeri beton damlı ahşap üzeri kiremit kaplama, çatı örtülüdür.Normal sıva ve badanalı olup mesken vasfındadır.Zemin kat 2 odamutfak ve holden 1. Kat ise 3 oda mutfak ve holden ibarettir.Zemin kat ve 1. Kat pencereleri zemin kat ana giriş kapısı 1. Kat balkon camekanı PVC doğrama diğer doğramalar ise ahşapdır.Zemin kat beton 1. Kat 3 oda tahta diğer zeminler ise betondur.1. Sınıf b gurubu olup 51-75 yaş gurubundadır.%60 yıpranma oranına sahiptir.Değeri 15.321,60 TL’dir.Toplam değeri: 55.876,60 TL’dir.

Adresi  : Altunhisar/NİĞDE

Yüzölçümü          : 336 m2

Arsa Payı              : Tapu Kaydında yazılı olduğu gibidir.

İmar Durumu        : Var , İnşaat tarzı Ayrık Nizam 2 Katlı İmar Planı içerisindedir.

Kıymeti                             : 55.876,60 TL

KDV Oranı            : %18

Kaydındaki Şerhler  : Tapu Kaydında yazılı olduğu gibidir.

  1. Satış Günü : 25/02/2019 günü 10:00 – 10:05 arası
  2. Satış Günü : 22/03/2019 günü 10:00 – 10:05 arası

Satış Yeri               : Bor Adliyesi Zemin Kat Koridoru Bor/NİĞDE

———————————————————————————————————————–

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/45 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/01/2019

 

Basın No:6

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?