logo

21 Ocak 2019

Anlam okulundan gazetemize ziyaret

anlam ziyaret 1 anlam ziyarat 3Niğde Anlam Okulundan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle gazetemizi ziyaret ederek gazete çalışanlarımızın gazeteciler gününü kutladılar.

Niğde Anlam Okulu Coğrafya Öğretmeni Efkan Yılmaz ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Muhammed  İgaç  10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle gazetemizi ziyaret ederek gazete Editörü İsmet Ünver  ile bir süre görüştüler. Ziyarette Anlam Okulu öğretmenleri, Gazetecilik mesleği özellikle fedakarlık isteyen zor şartlarda icra edilen önemli bir meslektir. Hak ve sorumluluk bilincinin güçlenmesinde, demokrasi kültürünün gelişmesinde, sağlıklı bir toplum düzeninin inşasında gazetecilerin rolü oldukça büyüktür.

Toplumun habere, bilgiye ve fikre ulaşmasını, haberin derlenmesini ve yayılmasını sağlayan gazeteciler, kamuoyu oluşturmak ve kamu vicdanının sesi olmak gibi hayati bir göreve sahiptir. Gazeteciler bu yönüyle demokrasinin dayandığı temel güçlerden biri olan toplum adına denetleme işlevini de yerine getirirler. Bu nedenle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayarak çalışmalarınızda başarılar diliyoruz” dedi.

Gazete ekibi olarak bizde ziyaretten duyduğumuz memnuniyeti dile getirip Anlam Okulu öğretmenlerine teşekkür ediyoruz.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?