logo

06 Kasım 2018

Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı 2 Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı 1Bor’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 95. yılı  coşkuyla kutlandı

Bor İlçemizde Cumhuriyetimizin 95. Yıl Kutlamaları 28 Ekim 2018 Pazar günü  Hükümet  Konağın bahçesinde Atatürk büstüne çelenk koyulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Törende Atatürk Anıtına Bor İlçe Kaymakamlığı, Bor Belediye Başkanlığı, Bor Garnizon Komutanlığının çelenkleri konuldu, İstiklal Marşının okunmasının ardından Cumhuriyet  Bayramı Kutlama törenleni sona erdi.

Bor İlçesinde Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları 29 Ekim günü sabahı Bor Kaymakamı  Bekir Sıtkı Dağ’ın makamında tebrikleri kabulü ile başladı. Stadyumda devam eden törene  Törene Bor İlçe Kaymakamı Bekir Sıtkı Dağ, Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat, Bor Garnizon Komutanı İkmal Albay Sinan Şentürk , Bor Cumhuriyet Başsavcı Özkan Akkaya,  daire müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileriyle öğrenciler öğretmenler ve vatandaşlar  katıldı.  Bor İlçe Kaymakamı Bekir Sıtkı Dağ  burada bir konuşma yaptı. Dağ, konuşmasında Mustafa Kemal Atatürk’ün sözlerinden örnek verdi ve konuşmasının devamında  ” Atatürk’ün hedef olarak gösterdiği çağdaş, uygarlık yolunda, laik demokratik olarak kat ettiğimiz mesafe, Türkiye Cumhuriyetinin 95 yıllık öyküsü bir başarı ve uygarlaşma öyküsüdür. Cumhuriyetimizin başarıları ile haklı olarak gurur duyuyoruz. Bugün Türkiye laik ve demokratik Cumhuriyet,  çağdaş bir ülke. Türkiye ihtiyacı olan ülkelere, kuruluşlara maddi ve manevi yardımlarda bulunabilen, güçlü bir ülkedir, daha da gelişerek, çağdaş uygarlık yolunda  sonsuza kadar devam edecektir”dedi.  Öğrenciler  Cumhuriyet konulu şiirler okudu. Cumhuriyet Bayramı resmi geçit töreni yapıldı. Cumhuriyet Konseri ile proğram  sona erdi.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?