logo

05 Ekim 2018

Niğde Muhasebeciler Odası Bilirkişilik Kursu Açıyor

 

NİĞDE MUHABESİC İLER ODASINiğde Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Odası (NMMMO) Başkanı Hikmet Bekil, oda olarak ‘Bilirkişilik Kursu’ düzenleyeceklerini söyledi.
Konuyla ilgili yazılı açıklamada bulunan Hikmet Bekil, “Bilirkişilik kanunu kapsamında 03.08.2017 tarihinde bilirkişilik yönetmeliği resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Buna göre Her türlü bilirkişilik faaliyetinin yapılabilmesi için Bilirkişilik Temel Eğitimi alma ve sertifika sahibi olma şartı getirilmiştir.

Bilirkişilik Temel Eğitimi , 5 yıllık mesleki kıdem kazanmış kişiler tarafından alınacak olan ve bilirkişilik faaliyetinin yürütülmesi ile ilgili temel, teorik, ve pratik bilgileri kapsayacak bir eğitim programıdır.

Söz konusu program 18 saati teorik 6 saati uygulama eğitimi olmak üzere 24 saatlik bir eğitimi kapsamaktadır. Bilirkişilik Temel eğitim programını tamamlayanlara, Sertifika verilecek olup sertifika sahibi olanlar , kendi bölgelerindeki Adli ve İdari Yargı Komisyon Başkanlıkları tarafından yapılan ilandaki diğer şartları taşımaları halinde , Bilirkişilik yapmak üzere başvuruda bulunabileceklerdir.

Bilirkişilik Temel eğitimini tamamlamayanlar bilirkişilik yapmak üzere başvuruda bulunmayacaklardır.

Niğde Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler odasında düzenlenecek ve  TÜRMOB  tarafından verilecek olan Bilirkişilik Temel Eğitim Programına katılmak isteyenler için 2018/2 dönem başvuru takvimi belirlenmiş olup, başvurular 1-12 Ekim 2018 tarihleri arasında yapılabilecektir.

Başvuru yapmak isteyen meslek mensupları 650 tl ve diğer meslek erbapları 850 TL olan eğitim ücretini www.bilirkişilik.tesmer.org.tr adresi üzerinden yapacakları başvuru sırasında kredi kartı ile online olarak ödeyebilecekleri gibi Türkiye İşbankası Ankara Dikmen Şubesi 4248-0891524 (IBAN NO TR07 0006 4000 0014 2480 8915 24 ) nolu hesabına da  ödeyebileceklerdir. Ödemenin banka hesabına yapılması durumunda başvuru işlemi ödemenin yapılmasını takiben bir iş günü sonra yapılabilecektir. “ dedi.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?