logo

27 Eylül 2018

Kızılca kantarının kaldırılmasını istemeyen çiftçiler Bor şeker Fabrikasında toplandı

Kızılca kantarının kaldırılmasını istemeyen çiftçiler Bor şeker Fabrikasında toplandı 2 (2) Kızılca kantarının kaldırılmasını istemeyen çiftçiler Bor şeker Fabrikasında toplandı 2Bor şeker fabrikasının geçtiğimiz aylarda satılması sonrası bugünde Kızılca köyünde bulunan Şeker Fabrikasına ait kantarın kaldırılacağını duyan köylüler yetkililerden bilgi almak ve görüşmek için Bor şeker fabrikasının önünde toplandılar.

Kızılca köyünde bulunan Bor Şeker Fabrikasına ait kantarın kaldırılacağını duyan pancar üreticileri toplanarak Bor şeker fabrikasına gelip yetkililerden bilgi almaya çalıştı. Çiftçilerle birlikte Bor şeker fabrikasına gelen CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer yetkililerden bilgi alıp çiftçilere sorunun çözülmesi için süre verildiğini söyledi.

Gürer, “Biliyorsunuz buranın satışından önce buraya geldik ve burada hepsini anlattık. Şuanda burası özel sektöre geçmiş durumda. Kızılca kantarı bu yıl kapatılmasın yaşanılacak mağduriyetlerin önüne geçelim istiyoruz. Pancarda yaşanan sorunları da arkadaşlarla birlikte anlattık. Kızılca kantarının gerekli olduğunu da yetkililere söyledik. Bugün için dağılacağı. İki üç gün bekleyeceğiz bizlere neticeyi söyleyecekler. Ben her konuda yanınızdayım. Üretim olmadan olmaz.  Pancar çiftçisinin yok olması istenilemez. Şekerin ham maddesini siz çiftçiler üretiyorsunuz” dedi.

CHP milletvekili Ömer Fethi Gürer’in çiftçilerle yaptığı konuşma sonrası Bor şeker Fabrikasının önünde toplanan kalabalık olaysız bir şekilde dağıldı.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?