logo

16 Ağustos 2018

Milletvekili Gültekin ve Sendika Başkanı Alkan’dan Kızılay’a kurban bağışı

Milletvekili Gültekin ve Sendika Başkanı Alkan’dan Kızılay’a kurban bağışı 2 Milletvekili Gültekin ve Sendika Başkanı Alkan’dan Kızılay’a kurban bağışı 1Niğde 27. Dönem Ak Parti Milletvekili Selim Gültekin ve Yol-İş Sendikası Konya Şube Başkanı Ali Alkan kurban vekaletini Türk Kızılay’ı Niğde Şube Başkanı Bekir Mumcu’ya teslim etti.

Yurt içi ve yurt dışında yüzbinlerce ihtiyaç sahibinin sofrasına kurban bereketini taşımak için Vekaletle Kurban Kesim Kampanyası düzenleyen Kızılay’a bir destek de Milletvekili Selim Gültekin’den ve Yol-İş Sendikası Konya Şube Başkanı Ali Alkan’dan geldi. Ak Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin ve Yol- İş Sendikası Konya Şube başkanı Al Alkan Türk Kızılay’ı Niğde Şubesi Başkanlığını ziyaret ederek, bu yılki kurban vekaletlerini Şube Başkanı Bekir Mumcu’ya verdi.

“Kurban bereketi yıl boyu sürsün” sloganıyla gerçekleştirilen kampanya hakkında bilgi alan Milletvekili Gültekin, Türkiye’nin merhamet eli Kızılay’ın tüm dünyada gerçekleştirdiği yardım organizasyonlarını takdirle takip ettiklerini belirtti.

Kızılay’ın Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlediği bu kampanya ile önemli bir hizmeti daha yerine getirdiğini vurgulayan Gültekin, “Yardımseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü vazifesi gören Kızılay’ı, bu yardımları Türkiye’nin yanı sıra dünyanın dört bir yanında mazlum ve mağdurlara ulaştırdığı için kutluyorum. İmkânı olan tüm hayırseverleri bu yardım kervanına katkı sunmaya davet ediyorum. Çünkü Kurban Bayramı paylaşmak, ihtiyacı olanları hatırlamak demek” ifadelerini kullandı.

Türk Kızılay’ı Niğde Şube Başkanı Bekir Mumcu’da Milletvekili Selim Gültekin’e ve Yol-İş Sendikası Konya Şube Başkanı Ali Alkan, kurban bağışıyla her zaman Kızılay’ın yanında yer aldıkları için teşekkür etti. Bağışlanan kurbanların kesiminin, her yıl olduğu gibi Et ve Süt Kurumu’nda veteriner hekim, din görevlisi ve noter eşliğinde, ehil kasaplar tarafından tüm dini vecibeler yerine getirilerek yapılacağını belirten Mumcu, yurt içinde kesilen kurbanların daha sonra kavurma haline getirilerek, 1 kilogramlık konserveler şeklinde yıl boyu fakir-fukaranın sofrasına ulaştırılacağını kaydetti. Saygılı, “Bağışta bulunan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Kurbanları, amacına uygun şekilde ihtiyaç sahiplerinin kaşığına lokma olacaktır” diye konuştu.

 

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?