logo

03 Temmuz 2018

Türkiye’de Bir İlk Meyvede Organik Mumlama

Organik mumlama 1 Organik mumlama 2Niğde’nin Altunhisar ilçesine kurumuna başlanan ve 150 kişinin istihdam edileceği 27 Milyon TL yatırım bedeli olan Meyvelerin Mumla Depolanma ve Paketleme  fabrikasında sona gelindi.

Altunhisar ilçesinde  kurumuna başlanan ve 150 personelin istihdam edileceği 27 milyon  TL yatırım bedeli olan  Meyvelerin Depolanma ,Paketleme  Fabrika alanında  incelemelerde  Bulunan Altunhisar  Kaymakamı Ercan  Kayabaşı  ve  Belediye  Başkanı Erdal Sarı ,çalışmalar hakkında  Bilgi aldı.

Altunhisar Belediye Başkanı Erdal Sarı ‘ Altunhisar ilçesine Ciddi Katkı sağlayacak olan meyvede raf ömrünü uzatan ve uzak ülkelere sevkiyat kolaylığı sağlayan son teknoloji ve inovasyonun ön plana çıktığı tam kapasite ile faaliyete geçmesini takiben 150 personelin isdihdam edileceği 27 Milyon TL yatırım bedeli olan ve Yüzde 90 seviyesine ulaşan depolama, paketleme otomatik meyve seçme ve daldırma yıkama, teleferik makinaları Fransa’dan, Montaj ustaları ise İtalya’dan geldi ve  kurum çalışmalarının başladığını ’ifade etti.

Başkan Sarı; 11 M2 kapalı 38.950 M2 ise açık alan üzerine planlanan tesis Altunhisar ALTINTAŞ mevkiinde Örnek bir yatırım olarak hızla tamamlanıyor. İşçi yatakhane, yemekhane, Mescit ve sosyal donatı alanları ve ORGANIK MUMLAMA sistemi son aşamaya geldi dedi.

İlçe kaymakamı Ercan Kayabaşı ile son durumunu yerinde birlikte incelediklerini İfade eden belediye başkanı Erdal Sarı ’Geçtiğimiz aylarda Gıda Tarım ve Hayvancılık| Bakanımız Ahmet Eşref Fakıbaba’ nın bizzat işletmeye teşrif ettiği ve görüştüğü İtalyan asıllı Geçici Türk vatandaşı ALTUNHİSAR sevdalısı GD paketleme ve Soğuk Hava Deposu İşletmeciliği AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Giancarlo De NADAİ Beyefendiye ilçemize ve ülkemize yatırım yapan tüm kurum ve kuruluşlara ve Emegi geçen herkese teşekkür etti.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?