logo

25 Haziran 2018

Niğde’de 2 Seyyar Seçim Sandığında 27 Engelli oyunu Kullandı

51-NİĞDE_DE 2 SEYYAR SEÇİM SANDIĞINDA 27 ENGELLİ OYUNU KULLANDI 2 51-NİĞDE_DE 2 SEYYAR SEÇİM SANDIĞINDA 27 ENGELLİ OYUNU KULLANDIÜlke genelinde olduğu gibi Niğde’de Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem milletvekili seçimlerinde 2 seyyar secim sandığında 27 hasta ve yatağa bağlı engelli vatandaşlar evlerinde oylarını kullandı.

Niğde’de başvuruları önceden kabul edilen yatalak hasta seçmen, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri’nde seyyar sandıkla evlerinde oy kullandı.

Bu yıl ilk defa uygulanan seyyar sandık uygulamasıyla evlerinde yatağa bağlı olan veya sağlık nedenleriyle sandık başına gidemeyen vatandaşlar, evlerinde oylarını kullandı.

Sandığa gidemeyecek durumda olan 27 hasta için oluşturulan aralarında Sandık Kurul Başkanı ve üyeleri ile siyasi parti temsilcilerinin bulunduğu 2 ekip, hastaları evlerinde ziyaret etti.

Evlerinde oy kullanan seçmen, bu uygulamayla oy verebilmenin mutluluğunu yaşadı, yetkililere teşekkür etti.

Böbrek rahatsızlığı nedeniyle evden çıkamayan Gülay Karayalın, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu uygulamayla oy kullanmaktan mutlu olduğunu ifade ederek, böbrek rahatsızlığı nedeniyle 3 yıldır yatalak olduğunu söyledi.

Diyabet hastalığı nedeniyle ayak parmakları kesilen ve gözleri görmeyen İstiklal Taşdelen de uygulamanın çok güzel olduğunu anlatarak, “Ben oy kullanmaya gidemezdim. Böyle çok iyi oldu. Sağ olsunlar geldiler, oyumuzu kullandık. Şekerden dolayı ayak parmaklarım kesildi, diğer ayağım kırıldı. Şekerden dolayı gözlerim görmüyor.” dedi

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?