logo

11 Haziran 2018

Bor MHP’den Geleneksel İftar Programı

Bor MHP'den Geleneksel İftar Programı 2 Bor MHP'den Geleneksel İftar Programı 1Milliyetçi Hareket Partisi Bor İlçe Teşkilatı gelenekselleşen iftar yemeği programını idrak ettiğimiz Ramazan ayında da aksatmadı.

Parti yönetimi ve üyelerinin yanısıra Bor ilçe halkınında davetli olduğu iftar programı Cuma günü saat 19.30’da Bor Yeni Mahalle Düğün salonunda gerçekleştirildi.

MHP Niğde İl Başkanı Ali Güngör,MHP İl Genel Meclis Üyeleri Mahide Yaramış,Tahsin Eren ve Mustafa Tecimer,Niğde Ülkü Ocakları Başkanı Süleyman Sami Peker ve Bor  Ülkü Ocakları Başkanı Kürşad Tecimer,çevre ilçe parti yönetim kurulu üyeleri,Niğde ve Bor Sivil toplum Kuruluş başkan ve temsilcileri,muhtarlar,Dernek ve Oda Başkanları,partililer,davetliler ve vatandaşlardan oluşan yaklaşık 1.600 kişi salonu doldurdu.

Davetlilerin yerleşimi sonrası iftar yemek servisi başlatıldı.

İftar vakti öncesi okunan Kur’an Tilaveti ve birlikte yapılan dua sonrası okunan ezan ile davetliler oruç ibadetlerini iftar yemeği ile tamamladılar.

Milliyetçi Hareket Partisi Bor ilçe başkanı Ahmet Ermiş,iftar yemeği sonrasında  bir konuşma yaparak şunları söyledi ;

Bor Milliyetçi Hareket Parti Teşkilatı olarak organize ettiğimiz İftar yemeğimize hoş geldiniz.

Hep birlikte idrak ettiğimiz,mübarek Ramazan-ı Şerifte tuttuğumuz oruçların, yaptığımız ibadetlerin Allah katında kabul olmasını niyaz ediyorum.

Yardımlaşma,kardeşliğin ve beraberliğin iklimi olan ramazan ayının manevi atmosferinde ihtiyaç sahibi tüm insanlarımıza da maddi ve manevi el uzatmaları gerektiğini düşünüyorum. Fitre, zekat gibi dinimizin gerektirdiği vecibeleri gerektirdiği şekilde yerine getirerek ramazan ayımızı en faydalı şekilde geçireceğimize inanıyorum. Çok şükür ki İftarı birlikte yapmamıza Rabbim bizi vesile kılmıştır.

Bor Milliyetçi Hareket Partisi çatısı altında sizlerle birlikte iftar açmanın,bir ibadetimizi birlikte eda edebilmenin eşsiz tadını almaktayız.

Birlite olursak diri oluruz, Ahde vefanın ete kemiğe bürünmüş hali olan siz Milliyetçi Kadrolar biz bir oldukça Dokuz Işık asla sönmez.

Yüreği vatan sevdası ile atan ülküdaşlarım,Sözlerime son verirken,sizlerin de bildiği üzere neredeyse her gün vatan evlatları şehadet şerbeti içerek toprağa düşmekte.Vatan evladımızı kaybetmekteyiz.Şahitlerimize Yüce Allah’tan rahmet,gazilerimize acil şifalar diliyorum.Hepinize afiyet olsun,Allah’a emanet olunuz.”Şeklindeki ifadelerle konuşmasını tamamladı.

İlçe Başkanı Ermiş’in konuşmasının ardından sırasıyla MHP Niğde il Başkanı Ali Güngör,27.Dönem MHP Niğde milletvekili adayları Alaattin Sonat,İbrahim Uluçay ve Murat Fahri Ertul partililerine ve davetlilere hitaben,ramazan ayı,birlik ve beraberlik,seçim çalışmaları,vatanın içinde bulunduğu sorunlar ve 24 Haziran Seçimine yönelik hatırlatmaları içeren konuşmalarını gerçekleştirdiler.

Konuşmalar sonrası davetliler ve misafirlerini program başında tek tek karşılayan ilçe yönetim kurulu üyeleri ve ilçe başkanı aynı şekilde program bitiminde misafirlerini uğurladılar.

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?