logo

21 Mayıs 2018

Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünden Yıl Sonu Sergisi

Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünden Yıl Sonu Sergisi 2 Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünden Yıl Sonu Sergisi 1Altunhisar ilçe Halk Eğitim Merkez müdürlüğü 2017-2018 eğitim-öğretim döneminde düzenlenen kursların geleneksel yılsonu sergisi açıldı.

Altunhisar Halk Eğitimi Merkezinde gerçekleştirilen programa Altunhisar ilçe Kaymakamı Ercan Kayabaşı, kurum amirleri, öğretmenler, kursiyerler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Milletlerin sahip olduğu güçler içerisinde eğitilmiş insan gücünün önemi her şeyden öne gelmektedir. Aynı zamanda sahip olduğumuz diğer bir özelliğimiz zenginliğimiz de kültürümüz. Bu tür halk eğitim kurslarımızda hem eğitilmiş insan gücümüzü artırıyoruz hem de kültürümüzün tarihten getirdiği desenleri, nakışları, renkleri günümüze ve gelecek nesillere aktarma imkanı buluyoruz. Bizler örgün eğitim kurumlarımızda belli yaş gruplarını bir araya getirerek insanımızı eğitmeye çalışırken hayat boyu öğrenmenin bir yolu olarak halk eğitim kurslarımızda 7’den 70’e bütün insanlarımızı ağırlık olarak da hanım kardeşlerimizi, kadınlarımızı bir araya getirip onların hayatına bir renk katmak, onların hayatında üretici olmanın tadını hissettirmek, aile ekonomisine katkıda bulunmak için bu kurslarımızı kullanıyoruz ve görüyoruz ki her geçen gün bu kurslarımızın önemi halkımız tarafından da fark edilmekte, bir ayırt edici özellik olarak da buralara olan ilgi her geçen gün daha da artmakta” dedi.

Törende kursiyerlerin sertifikaları Altunhisar ilçe Kaymakamı Ercan Kayabaşı ve diğer protokol üyeleri tarafından verildi.

 

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?