logo

11 Nisan 2018

Bor’da Polis Haftası Kutlandı

Bor’da Polis Haftası Kutlandı 2 Bor’da Polis Haftası Kutlandı 1Bor’da Polis Teşkilatının 173. yıl dönümü düzenlenen törenle coşkuyla kutlandı.

Yeni Hükümet Konağı Atatürk Anıtı’na çelenk sunumunun  ardından saygı duruluşunda bulunuldu ve ve İstiklal Marşı okundu. Türk Polis Teşkilatının 173.yıl kuruluş dönümü kutlamalarına, Bor Kaymakamı Bekir Sıtkı Dağ, Garnizon Komutanı İkmal Albay Mustafa Kaplan, Belediye Başkanı Sıtkı Erat, İlçe Jandarma Komutanı Murat Uzunbayır İlçe  2. Sınıf Emniyet Müdürü Adil Öztırak, AKP Bor İlçe Başkanı Mustafa Altunbaş ve Yönetim Kurulu Üyeleri, MHP İlçe Başkanı Ahmet Ermiş ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İYİ Parti İlçe Başkanı Kadriye İri ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kemerhisar Belediye Başkanı Beytullah Kirazcı, Çukurkuyu Belediye Başkanı İleri Koçak, İl genel meclis üyeleri Belediye meclis üyeleri sivil toplum kuruluşlarının Başkan ve yönetim kurulu üyeleri Daire müdürleri ve vatandaşlar 15 Temmuz Kahramanımız Şehit Ömer Halisdemir’in babası H. Hüseyin Halisdemir ve Şehit Polis Memuru Bora Çelik’in aile de katıldı.
Programda konuşan İlçe Emniyet Müdürü Adil Öztırak; “ Günümüz dünyasında güvenlik,.,toplumların ve iktidarların ise öncelikli sorunlarınları arasında yer almaktadır

güvenliği üst seviyede tesis edilen toplumlarda, sosyal, ekonomik, kültürel ve teknolojik gelişmelerin,, güvenlik sorunu taşıyan diğer toplumlardan,  daha ileri düzeyde olduğu görülmektedir.

İnsanlar  ve dolayısı ile toplumlar, güvende oldukları oranda, kendilerini daha özgür, daha huzurlu ve mutlu hissettikleri aşikardır dedi.

Tırak, kendisine, toplumun huzur ve refahını, can ve mal emniyetini sağlama, kamu düzenini koruma görevi tevdi edilen Türk Polis Teşkilatı,kamu düzenini sağlamak ve korumak, toplumda hayatı daha yaşanır kılmak yolunda, suç ve suçlulara, organize suç şebekelerine, devletin milletiyle olan birliğine göz diken,. hain, yıkıcı, bölücü ve dini motifli terör örgütlerine karşı,. şanlı geçmişine yaraşır şekilde, ve halkıyla dayanışma içerisinde,..milletinden ve yasalardan aldığı güçle bıkmadan, yılmadan, büyük bir azimle mücadelesine devam edecektir..

Polislik, herkes, huzur içinde bayram yapsın diye bayram yapmamaktır..

Polislik, herkes, huzur içerisinde uyusun diye,. uyumamaktır..

Polislik, kar,kış, gece gündüz demeden yollarda olmaktır..

Polislik,güvendir…

Kısaca, Polislik sabır, güç ve fedakarlık isteyen  başkalarının, huzur ve güvenliği için, kendi rahatından vazgeçmeyi  gerektiren,.. zor olduğu kadar, kutsal bir meslektir.

Polis, ihtiyacı olan herkesin, 365 gün, 24 saat kapısını çalacakları devletin bir hizmet noktasıdır..

Bor Polis Teşkilatı olarak, polis – halk dayanaşması içerisinde, görevimizi yerine getirirken, güven ve desteğini bizden esirgemeyen, başta ilçe kaymakamımız olmak üzere, adli ve yerel makamlara, kurum amirlerine, siyasi parti temsilcilerine, muhtarlarımıza, sivil toplum kuruluşları ile Bor halkına saygı ve şükranlarımı sunarım,..

Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 173 üncü yılında, daha güçlü ve mürreffeh bir türkiye inancı ile,. Malazgirtten Çanakkaleye  15 Temmuzdan, Afrinden bugüne kadar,.. kanlarını dökerek, canlarını vererek bu toprakları bizlere vatan kılan  başta cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere  tüm şehitlerimizi rahmetle  gazilerimizi minnet ve şükranla yad eder, yurdun dörtbir yanında görev yapan meslektaşlarıma başarılar dilerim” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Emniyet Müdürlügünde kutlamalar kabul edildi ve çeşitli ikramlarda bulunuldu.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?