logo

10 Nisan 2018

Şehit Polisler İçin Mevlit Okutuldu

Şehit Polisler İçin Mevlit Okutuldu 2 Şehit Polisler İçin Mevlit Okutuldu 1Bor İlçe Emniyet Müdürlüğü 10 Nisan Polis Haftası etkinlikleri kapsamında şehit polisler için mevlit okuttu.
Türk Polis Teşkilatı’nın 173. kuruluş yıl dönümü nedeniyle Bor İlçe Emniyet Müdürlüğü şehit polisleri unutmayarak Bor Sokullu Mehmet Paşa Camii’nde Cuma namazı öncesi Mevlid-i Şerif okuttu. Mevlit programına; Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, İl Emniyet Müdür İlçe emniyet müdürü Adil Öztırak, Ak parti İl başkanı Mahmut Peşin,Niğde merkez İlçe başkanı Ömer Kılıç, Bor İlçe Başkanı Mustafa Altunbaş, MHP İl Başkanı Ali Güngör, Bor İlçe Belediye Başkanı Sıtkı Erat, kurum müdürleri, polis memurları ve vatandaşlar katıldı. Okunan Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerifin ardından İlçe Müftüsü Cafer Kılınç’ ın birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekilen konuşmasının ardından yapılan dualara hep bir ağızdan ‘Amin’ denildi.
Niğde Valisi Yılmaz Şimşek Türk Polis Teşkilatı’nın dış mihraplara karşı verdiği mücadeleye ve ülkemizin güvenliği açısından önemine değinerek, bu uğurda canını feda etmekten çekinmeyen şehit polislere rahmet diledi, gazi ve yaralı polislere minnet ve şükranlarını ifade etti. Şimşek, “Allah bu mübarek günlerin hürmetine bu yolda mücadele veren güvenlik güçlerimizden razı olsun” dedi.
Program, daha sonra katılanlara gülsuyu ve lokum ikram edilerek sona erdi. Daha sonra ilçe merkezdeki esnaf vatandaşlarla ve Şehit Polis Bora Çelik’in Babası Hikmet Çelikle bir süre sohbet eden Niğde Valisi Yılmaz Şimşek daha sonra Şehit Jandarma Astsubay Kd. Üst Çvş. Cihangir Bekiş’in Mehmetcik Mahallesinde   ikamet eden ailesini ziyaret eden Vali  Yılmaz Şimşek, Şehidimizin anne ve babası ile görüştü bu örnek davranışı vatandaşlar tarafından takdirle karşılandı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?