logo

30 Mart 2018

Niğde hayrat yardım derneğinden Afrin’e yardım tırı

AFRİNE YARDIM (1)Niğde halkının desteğiyle Hayrat Yardım Derneği Afrin’e yardım tırı gönderdi.

Hayrat Yardım Derneği 2013 Mart ayında Hayrat Vakfı çatısı altında kurulan bir yardım derneğidir. 2016 yılında Sayın Cumhurbaşkanımızın da imzasıyla kamu yararı belgesi alan Hayrat Yardım Derneği, devlet yararına çalışan bir kuruluş olarak faaliyet sürdürmektedir. 70 ülkede yardım organizasyonları tertip eden dernek, geçen sene kurban faaliyetlerinde dünyanın her tarafındaki ihtiyaç sahiplerine 25 bin kurban hissesi dağıtmıştır. Başta Suriye olmak üzere birçok ülkede yetim eğitim merkezleri olan Hayrat Yardım Derneği, şuan Afrin’de aktif yardım faaliyeti gösteren dört kuruluştan biridir.

SURİYE’YE 1500 TIR YARDIM

Suriye’ye yaklaşık 1500 tır yardım gönderen Hayrat Yardım Derneği, Niğde Halkının da desteğiyle Niğde Temsilciliği eliyle 1455. tırını gönderdi. Genel olarak yardımların çoğu gıda, bakliyat ve temel ihtiyaç malzemelerinden oluşmaktadır. “Bu hayırda senin de bir çuvalın olsun” sloganıyla kampanya başlatan Niğde Temsilciliği 1 tır patatesi ihtiyaç sahiplerine gönderdi.

Hayrat Vakfı Niğde Temsilcisi Yasin Uzun, yaptığı konuşmada  “Afrin’de terörden temizlenen güvenli yerlerdeki masum, mağdur ve mazlum halka yardımlar Türkiye’nin her yerinden devam ediyor. Biz de Niğde olarak Hz. İbrahim’in ateşine su taşıyan karınca misali, Niğde halkımızın desteğiyle bir tır patatesi Afrin’e gönderiyoruz. Bizim milletimiz, Niğde’miz mazlumun yanındadır, masumun yanındadır, mağdurların yanındadır.” dedi.

Niğde halkının da teşrif ettiği uğurlama töreninde yardım tırı, Cuma Yüksel Hocanın duasıyla uğurlandı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?