logo

09 Mart 2018

DİJİTAL DÖNÜŞÜM FIRSATI KAÇMASIN

Gönen: Niğde ve Bor OSB’ye Ayrı Ayrı Tekno Kolej Açılmalıdır

akin_gonen

Devlet Eski Bakanı ve 17-20. Dönem Niğde Milletvekili Akın Gönen 300 Organize Sanayi Bölgesine Teknik Kolej kurulacağını belirterek Niğde’nin bu fırsatı kaçırmaması gerektiğini söyledi.

Akın Gönen, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü tarafından “Dijital Dönüşüm Platformu” kurulduğunu ve imalat sanayinde yapay zekayı devreye sokacak yeni bir yol haritası çalışması yürütüldüğünü açıkladığını belirterek,  “Bu çalışma kapsamında, yeni sanayi devrimine hazırlık düzeyinin artırılması, işletmelerin dijital dönüşümün hızlandırılması ve ihtiyaç duyulan dijital teknolojilerin geliştirilmesi amaçlanmıştır” dedi.

NİĞDE BU FIRSATI KAÇIRMAMALI

Devlet Eski Bakanı ve 17-20. Dönem Niğde Milletvekili Akın Gönen bu çalışmalar çerçevesinde 300 adet organize sanayi bölgesinin içine Teknik Kolej kurulacağını belirterek, “Milli Eğitim Bakanlığı ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlıkları arasında yapılan protokol ile çalışmalar başlamıştır.

Geleceğin kazanımının, bu teknolojiyi elde eden yöreler olacağı kesindir. Bu sebeple, günü kurtarmak yerine geleceği garantilemek için bu fırsat kaçırılmamalıdır.

Kısacası, mevcutta iki adet faal organize sanayi bölgesi olan ve üçüncü olarak da Bakanlar Kurulunun 9 Kası 2018 tarih ve 2015/8241 sayılı kararnamesi ile kuruluşu Resmi Gazetede ilan edilen Niğde-Bor Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi bulunan Niğde ili, Teknik Kolej açılması konusunda en uygun zemindir. Bu sebeple Niğde ve Bor Organize Sanayi Bölgeleri içine de mutlaka ayrı ayrı birer Teknik Kolej açılmalıdır.

Organize Sanayi Bölgelerimizin değerli yöneticileri ile ilin sanayi ve eğitim yönünden gelişmesi için yetkili ve görevli seçilmiş ve atanmış olan değerli yöneticilerin bu hayati fırsatı değerlendireceklerine eminim” şeklinde konuştu.

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?