logo

27 Şubat 2018

ORTEKS, 22.GURUR YILINI YAŞIYOR

ORTEKS 2 ORTEKS 1Niğde Organize Sanayi Bölgesinin gözde örnek kuruluşlarından birisi olarak Niğdeli müteşebbislerden Eyüp Doğanların Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı ve sahibi olduğu 276 Niğdeli çalışanları ile üretimini sürdüren yurt içine üretimle beraber, yurt dışına ihraçlarıyla ülkemize ekonomik katma değer kazandırmasıyla tanınan Niğde’nin bağrından çıkmış olan örnek ORTEKS İplik Fabrikası Kuruluşunun 22.Kuruluş Yıl Dönümü gururunu yaşıyor.

Bor’da Sabah Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmet Ünver’in ORTEKS Kurucu Başkanı Eyüp Doğanlar ile yaptığı röportajda Doğanların şakacı konuşma mizacıyla ilginç konular ve görüşleriyle açıklamalarda bulundu.

Doğanlar açıklamasında;” Bu memlekette çocuk yaşlardan beri her Cuma günleri Koyunlu Köyünde ki aile mezarlığına giderek ahirete intikal eden yakınlarımız için kabirleri başında dua etmeyi kendimde bir görev olarak. Onların hayatlarında yaşamları boyunca hiçbir zaman isyan etmemiş ve şükür etmiş olduklarını biliyor ve bizlerde onlar gibi şükretmeye devam ediyoruz. İnşallah. Bizim evlatlarımızda bizler gibi şükretmekten geri kalmazlar. Atalarımızdan aldığımız görgü, görenek ve terbiye çerçevesinde aralıksız sürdürmeye özen gösteren,  biri olarak, Koyunlu Köylü babası ile beraber yine sırtında Halı satarak Şu anda bu günlerimize gelmeyi başardık. Allah’ımıza hamd olsun. Memleketimizin ekonomisine katma değer sağlamakla beraber 276 Evladımıza iş-ekmek vermekle yaklaşık 3 Kuşak (Baba, Oğul, Kız) 900 Torun sahibi olduğumuzu düşünüyorum.

Kefenin Cebi Var mı?

Doğanlar, kendine özgü doğal konuşma tarzıyla; “Kefenin Cebi Yok! Evet. Sebep olandan Allah razı olsun. Allah birini bin yapsın, Ebe ecdadından Allah razı olsun. Nurlar içinde yatsın. Duası ile bu işlerimizde güç ve kuvvet buluyoruz.” Açıklamalarında bulundu.

Niğde’de 25 Bin metrekare kapalı alana kurulan bir iplik fabrikası olup, ORTEKS Tekstil Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş  yüksek teknolojinin imkanlarını kullanarak, yapmış olduğu yeni yatırımı ile birlikte günlük 20 Bin kilogram iplik üretimi yapabilen entegre iplik fabrikası haline gelmiştir.

Günden güne, yıldan yıla tekstil sektöründe artan taleplerin profesyonel bir bakış açısıyla değerlendirilmesi gerekiyordu. 2014 yılında yaptığı yeni ring yatırımıyla, günün değişen koşulları ve piyasadaki talepler üzerine compact iplik üretimine de başlanmıştır. %100 pamuk melanj, %100 compact penye, injeckt iplik, mozaik iplik, siro-compact iplik, ekru, pamuk, polyester, viskon karışımlı iplikler, pamuk-polyester melanj, poliviskon melanj, viskon melanj, pamuk-viskon melanj pamuk-polyester muline melanj ve flamlı melanj iplik üretimi yaparak ürün yelpazesini zenginleştirmiştir. Bu yolla rekabetçi pazarda adından sıkça söz ettirmektedir.

“HEDEFİMİZ SIFIR HATALI İPLİK ÜRETMEK”

Her geçen yılda yenilikçi, genç ve dinamik yapısıyla teknolojik gelişmeleri izleyerek yeniliklere kolayca entegre olan bir yapıya kavuşmuştur. Orteks bugün tüm iplik üretimi çeşitleriyle dokuma ve trikoda Türkiye ve yurtdışı pazarının seçkin müşterilerine hizmet vermeyi sürdürmektedir.

Kişi yeteneklerine ve koordinasyona önem veren ve buna uygun iş ortamı oluşturan firmamız, temel değerlerimiz doğrultusunda iş ahlakı, dürüstlük ve güvenilirlik özellikleri ile ticari hayatta başarılı olmayı prensip edinmiştir.

ORTEKS’in hedefi yatırımlarına devam ederek; değişen ve gelişen pazar şartlarında müşterilerine hızlı yanıt vermek, kaliteden ve müşteri memnuniyetinden ödün vermeden tercih edilebilir olmayı sürdürmektedir.

Hizmetteki kalite anlayışı, personel ihtiyacı, hammadde tedarikinden itibaren başlamakta ve iplik üretimine kadar gerekli olan tüm alanları içermektedir. Sadece üretim aşamasında bitmeyip satış ve satış sonrası müşteri ilişkileri ve müşteri memnuniyetini de içeren uzun bir süreç aşamasıyla. Üretimin her aşamasında yapılan kontroller ile hem kalite hem de istenilen renk ve dokusu konusunda müşteri memnuniyeti önceliğimizdir.

Müşteri istekleri ve talepleri doğrultusunda sürekli yeni renk çalışmaları ve değişik iplik çalışmaları yapılmaktadır. Yapılan çalışmalar kısa sürede hem iplik sarımı hem de çorap örgüsü şeklinde müşterilere ulaştırılmaktadır.

İşletme çalışmalarım sürekliliği sağlanmaktadır.

Üretim modern makinalar ve çalışanlarımızla hızlı bir şekilde kaliteli olarak yapılmaktadır. Günümüz pazar şartlarına uygun olarak, müşterinin istediği en hızlı şekilde müşteriye ulaştırılmaktadır.

Başarı ve gelişme dolu yıllar dilekleriyle buradan bize destek olan herkese teşekkür ederken, İnşallah Memleketimiz Niğde Organize Sanayi Fabrikasında ORTEKS olarak üretim yapmaya, ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam edeceğiz. 20 Yılı aşkın yıldan beri tekstil denince akla ilk gelen markanın ORTEKS olması bize gurur veriyor. Halkımıza ve çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz” diyerek tamamladı.

 

 

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?