logo

15 Ocak 2018

Başbakan Niğde’de müjdeler verdi

başbakan 2 başbakan 1 e2ea1345-829a-4a90-8673-988474e72cc6Başbakan Yıldırım’ın Niğde’ye gelişinde olağanüstü güvenlik tedbirleri alındı. Ak Parti Niğde 6. Olağan İl Kongresinde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, Havaalanı, hızlı tren ve Akkaya barajı konusunda  önemli açıklamalarda bulundu.

HAVALANINI YAPARSAK BİZ YAPARIZ

Başbakan Yıldırım Ak Parti Niğde 6. Olağan İl Kongresinde yaptığı konuşmasında, Ak Parti iktidarının 15 yılda 57 havaalanı yaptığını, dünyanın en büyük havaalanında çalışmaların devam ettiğini belirterek, “Ak Parti 15 yıldır temeli atılan bir daha dönüp bakılmayan yarım işleri tamamlayarak bu güne geldi. 26 havaalanı çalışmıyordu yapılmıyordu, bu sasıyı 57’ye çıkaran Ak Parti iktidarıdır. 30 havaalanı yapan, dünyanın en büyük havaalanını yapan Ak Parti Niğde’ye mi? Bor’a Mı? Havaalanı yapmayacak. Yarım kalan havaalanınızı biz yapacağız ve hizmete açacağız” dedi.

ONLAR ANCAK MAKET YAPARLAR BAŞKA BİRŞEY YAPAMAZLAR

CHP tarafından Niğde Havaalanı arazinde yapılan maket uçak protestosunu da eleştiren Başkbakan Binali Yıldırım, “Ana muhalefet partililer Bor’da uçak maketi açmışlar, onların yapacağı makettir zaten başka bir şey yapamazlar. Onlar ne havalananı yapabilirler ne hızlı tren yapabilirler. Ancak oyuncak yaparlar. Oyuncaklarla oynamaktan başka bir şey yapamazlar. Oraya gidip Bor’a gidip maket uçak açmakla hizmet olmaz. Geçti Bor’un pazarı Kılıçdaroğlu, sür eşeğini Niğde’ye” dedi.

AKKAYA SORUNUNU KÖKÜNDEN ÇÖZÜYORUZ

Akkaya Barajı sorununu kökünden çözeceklerini belirten Başbakan Binali Yıldırım, “Akkaya barajından çevreye kötü kokular yayılıyor, daha önce iç temizleme çalışması olmuş ama bir sonuç alınamamış, şimdi çevre ve şehircilik bakanımız ve belediye başkanımız burada, oraya en kısa zamanda arıtma tesisi yapılıyor ve bu sorun kökünden hallediliyor. Hayırlı olsun” dedi.

HIZLI TREN NİĞDE’DEN GEÇİYOR, DEDİKODULARA KULAK ASMAYIN

Konuşmasında Niğdelilerin hızlı tren beklentilerine de değinen Başbakan Binali Yıldırım, “Hızlı tren Niğde’den geçmiyormuş, kim demiş, ya boş verin siz boş laflara kulak asmayın. Ak Parti ne söz verdiyse o sözünün arkasında duran gereğini yapan partidir. Bu güne kadar hiç aldatan olmadık, aldanan olmadık. Vatandaşımıza hep doğruyu söyledik. Hızlı terin Niğde’ye geliyor hiçbir endişeniz olmasın, ama şunu bilin ki dünyanın hiçbir yerinde hızlı trenler veya trenler şehrin merkezine girmez. Girdiği zaman şehri ikiye böler. Sizde diyeceksiniz ki bunu dışarı alın. Bu hızlı tren Niğde’ye mümkün olan en yakın yerden geçecek. Ne kadar yakın 20 km’lik bir mesafeden geçecek oraya bağlayacağız. Bu olay bu kadar basit. Bu dedikodulara kulak vermeyelim işimize bakalım” şeklinde konuştu.

ANKARA-NİĞDE OTOYOLU YAPILIYOR

Niğde’ye yapılan yollardan bahsetmeden geçemeyeceğini belirten Başbakan Binali Yıldırım, “Niğde’yi 15 yılda 6 komşu iliyle bölünmüş yollarla bağladık. Yolları böldük milleti birleştirdik, yolları böldük gönülleri birleştirdik. Yolları bölüyoruz ama milleti bölmeyiz.
Bugün Niğde’de 305 kilometre bölünmüş yol var. Ankara’dan Niğde’ye otoyol yapılıyor. Ankara Niğde Otoyolu devam ediyor. Bu yol bittiğinde iki saatten daha az bir sürede Ankara’ya gideceksiniz işte hizmet bu. Niğde’yi Avrupa’nın Asya’nın ve Ortadoğu’nun yollarının buluştuğu bir yer haline getiriyoruz” dedi.

ECEMİŞ SUYUNU NİĞDE’YE GETİRİYORUZ

Başbakan Binali Yıldırım Niğde Merkez, Bor ve Altunhisar İçme Suyu sorununu Ecemiş Suyu ile çözeceklerini belirterek, “Niğde Merkez, Bor ve Altunhisar İçme suyunu kökünden çözecek Ecemiş Kaynakları İçme Suyu tesislerini yapıyoruz. Hayırlı olsun” dedi.

TEPEKÖY – ÇİFTLİK YOLU BU YIL BİTECEK

Niğde’de yapımı devam eden Tepeköy – Çiftlik yoluna da değinen Başbakan Binali Yıldırım, Tepeköy – Çiftlik yolunun bu yıl tamamlanacağını söyledi.

PATATESE 4 MİLYONLUK DESTEK VERECEĞİZ

Konuşmasında Niğde’nin patatesin merkezi olduğunu belirten Başbakan Binali Yıldırım, “Patatesin Merkezi Niğde bunu biliyoruz. 2018 yılında patatese geçtiğimiz yılın iki katı destek vereceğiz. Patatesiniz yerde kalmaz, depoda kalmaz 2017 yılında 2 milyon destek vardı, bu yıl patatese 4 milyon destek vereceğiz” dedi.

SİZ HAYAL KURDUNUZ BİZ DESTEK VERDİK

15 yıllık iktidarları döneminde Niğde’ye KOBİ’lere ve küçük esnafa 12 milyon TL destek verdiklerini belirterek, bu desteklerin artarak devam edeceğini söyledi.

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, AK Parti kongrelerinde başka partilerde olduğu gibi masaların sandalyelerin havada uçuşmadığını belirterek, “Ayyıldız bayrak dalgalanır, sevgi olur, birlik, kardeşlik olur” dedi.
Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Niğde İl Kongresi’ne katıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki,  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın eşlik ettiği Başbakan Yıldırım, kongre öncesi Süleyman Fethi Caddesi’nde toplanan yaklaşık 2 bin kişiye hitap etti. Niğdeliler ile bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu belirten Yıldırım, “Bizim kongrelerimiz işte böyle bayram yeri gibidir. Bizim kongrelerimizde başkalarındaki gibi masalar sandalyeler havada uçuşmaz. Ay yıldızlı bayraklar dalgalanır, sevgi olur, birlik olur kardeşlik olur. 2019’a hazırlanıyoruz. AK kadrolar 2019′ hazır mı?” diye konuştu.
Niğde’nin Ömer Halisdemir’in memleketi olduğunu hatırlatan Başbakan Yıldırım şöyle devam etti:
“Niğde, 15 Temmuz alçak darbe girişiminde şehitlerimizin adeta sembolü oldu. Alçaklara karşı o gece gösterdiği vatan severliğiyle göğsünü siper ederek amaçlarına ulaşmalarına, o girişiminin akamete uğramasında çok büyük fedakarlık, kahramanlık yaptı, bedelini de şehit olarak ödedi. O şimdi peygamberimizin yanında. Allah bütün şehitlerimize, Ömer Halisdemir’e bütün 15 Temmuz şehitlerimize, İstiklal mücadelesindeki, terörle verdiğimiz mücadelede kaybettiğimiz bütün şehitlerimize Allah rahmet eylesin. Onlar bizim bu ülkede, bu topraklarda hür ve bağımsız yaşamamız için hayatlarını ortaya koydu. Bize düşen görev de bu ülkeyi daha ileri götürmek, bu milletin yüzünü daha da güldürmektir.”

EMPERYALİSTLER, ÜLKEMİZİN ÜZERİNDEKİ PLANLARINDAN VAZGEÇMEDİ”
Yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı AK Parti kongresinde konuşan Başbakan Yıldırım, Türkiye’nin özgürlüklerin ülkesi olduğunu, AK Parti’ni hiç kimseyi kendine benzetme arzusunda olmadığını, ülkede herkesin inandığı gibi yaşama hakkına sahip olduğunu söyledi. Herkesin inandığı gibi kendini ifade etme hakkına sahip olduğunu da belirten Yıldırım, “Herkes özgürce bütün haklarından yararlanırken ülkemizin milletimizin bölünmez bütünlüğüne saygı gösterecektir. Emperyalistler, hiçbir zaman ülkemizin üzerindeki planlarından vazgeçmedi. İçimizden işbirlikçi bulduklarında gücümüzü azaltacak projelerini planlarını hayata geçirmeye çalıyorlar. Emperyalistlerin hedeflerini, planlarını hiçbir zaman aklımızdan çıkartmayacağız. Türkiye düşmanlarının heveslerini kursağında bırakmak için milletçe birbirimizi daha çok seveceğiz, birbirimize daha çok kenetleneceğiz. Tartışılmaz konular bellidir. Temel hak ve hürriyetlerimizi ülkenin birliğini, toprak bütünlüğünü, milletin birliği ve beraberliğini, istiklalimizin sembolü ay yıldızlı bayrağımız asla tartışma konusu olamaz. Her vatandaşımızın bu ülkede birinci sınıftır ve aynı itibara sahiptir” dedi.
Terörle mücadeleyi teröristle mücadele olarak görmediklerini belirten Yıldırım şunları söyledi:
“Terörle mücadeleyi sadece güvenlik tedbirleri olarak da görmüyoruz. Hukuk temelinde vatandaşlarımızın haklı taleplerini karşılamak için büyük çaba sarf ediyoruz. İnsanlarımız refahını daha artırmak, bölgesel kalkınma farklılığını ortadan kaldırmak için çalışıyoruz. Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde terörün mağdur ettiği büyük yaraları sardık, sarmaya devam ediyoruz. Terörle mücadelemizin ardından yerle bir olan çukur siyasetiyle harabeye dönen il, ilçelerimizi yeniden inşa ediyoruz. 26 binden fazla konutu yeniden yapıp vatandaşlarımıza teslim ediyoruz. Kayyum atanan belediyeler çok güzel hizmetler ifa ediyor. Bugüne kadar kayyum atanan 90’dan fazla belediye 2.5 milyar liradan fazla yatırım yaptı. Belediyelerin borçlarını da ödüyoruz. Daha önceki belediyeler aldıkları paraları hizmet için harcamadıkları gibi dağa teröristlere daha fazla insan öldürmesi için daha fazla kaos çıkartılması için aktardılar. Belediyelerin birikmiş borç miktarı 4 milyarın üzerinde çıkmıştı. Vatandaş artık bizim yanımızda duruyor, teröre lanet oluyor. Terörle arasındaki mesafeyi gittikçe arttırıyor. Terörle mücadelede kazanan millet oldu. Biz güvenliğin özgürlüğün dengesini sağlayan bir mücadelenin içerisindeyiz.”
KILIÇDAROĞLU ELEŞTİRİSİ
Başbakan Yıldırım, Niğde’de yapacakları yatırımları anlatmadan önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na birkaç laf söyleyeceğini belirtti. Yıldırım şunları söyledi:
“Laftan anlamasa da biz vatandaşlarımızın gerçeği öğrenmesi için bazı hususlara kısa kısa değinmenin yararı olduğunu düşünüyorum. Maalesef ana muhalefet partisinin başkanında yalan gani. Arkasından yetişmenin imkânı yok. 15 yılda 25 bin kilometre bölünmüş yol yaptık. Onun yalanı bundan daha fazla tutuyor. Bizim yollar bile söylediği yalanın gerisinde kalıyor. Bugün konuşmasında diyor ki; ‘Benim sözüm var; Adaları geri alacağım. Adalar bizim mi Yunanistan’ın mı?’ diye soru soruyor. O soruyu bize soracağına adaları teslim edenlere sor. Ağzımı açtırma bak. Konuştuğum zaman altından kalkamazsın. Bor’da uçak maketi açmışlar. Onların yapacağı ancak makettir. Onlar ne bölünmüş yol, ne de hızlı tren yapabilirler. Ancak oyuncak yaparlar. Türkiye’de hizmeti hep sağ iktidarlar yapmış.”
“SALDIRI, TACİZLER KARŞILIKSIZ KALMAYACAK”
Başbakan Binali Yıldırım, Niğde’de yapılacak yeni yatırımlara da değindi. Niğdeliler’e yatırım müjdeleri veren Başbakan Yıldırım’ın konuşması sık sık alkış ve sloganlarla kesildi. AK Parti’nin ‘Halka hizmet, Hakka hizmettir’ anlayışıyla çalıştığını anlatan Başbakan Yıldırım, şunları kaydetti:
“Boş konuşmuyoruz, yaptığımız yollar, hastaneler, üniversitelerle konuşuyoruz. CHP ise sadece konuşuyor. Boş konuşuyor. Dilin kemiği yok ne yapalım. Dünyanın en büyük havalimanını İstanbul’da yapan AK Parti, Niğde’ye mi havalimanı yapmayacak? Burada inşallah yarım kalan havalimanını da AK Parti yapacak. Bugüne kadar hiç aldatan olmadık, aldanan olmadık. Vatandaşa hem dürüst olduk, hem doğruyu söyledik.

Başbakan ve Ak Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, Ak Parti Niğde 6. Olağan İl Kongresinde yaptığı konuşmanın ardından Aksaray iline geçmek üzere Niğde’den ayrıldı.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?